10 technologijų tendencijų, kurios pakeitė pasaulį

Naujoms technologijoms išvystyti paprastai prireikia nemažai laiko. Bet tos, kurios prigyja, ilgam tampa neatsiejama mūsų gyvenimo dalimi. Per pastarajį dešimtmetį tokių buvo nemažai.

Žmonės svajojo, dirbo ir kūrė. Mokėsi iš savų ir svetimų klaidų, studijavo ir siekė tikslų. Neskaičiavo valandų, nes jie nežino pasakymo “dirbu tik iki penkių”. Jų nesustabdė skeptikai, pesimistai ir kritikai su savo “nieko nesigaus” ar “kam to reikia”. Jie darė ir padarė, siekė ir pasiekė, svajojo ir jų svajonės tapo realybe. Šiandien mūsų gyvenimas kur kas geresnis dėka šių užsispyrusių savo darbo fanatikų.

Prisiminkime didžiausius pastarojo dešimtmečio technologinius laimėjimus.

4G technologija

Viena svarbiausių technologinių tendencijų yra gerėjantis ryšys. Pastarąjį dešimtmetį formavo internetas telefone, t.y. 4G. Ši technologija įgalino ir daugelį kitų, šiame sąraše esančių technologijų.

Socialiniai tinklai

Pastarąjį dešimtmetį sparčiai augo socialiniai tinklai. 2009-uosius galima vadinti „Twitter“ ir „Facebook“ proveržio metais, nes nuo tada jie nuolat auga ir plečia siūlomų paslaugų spektrą – nuo e. komercijos galimybių, tiesioginių vaizdo transliacijų iki nuosavos valiutos.

Muzika ir filmai internete

Internetas metė iššūkį DVD filmų nuomos verslui ir jį nugalėjo. „Netflix“ 2010 m. pristatė galimybę legaliai žiūrėti filmus ir serialus internetu už mėnesinį mokestį, o „Spotify“ 2009 m. pradėjo kelionę link didžiausios muzikos bibliotekos pasaulyje.

Bitkoinas ir blokų grandinės

Savo vietos virtualioje erdvėje ieškojo ir finansiniai instrumentai. 2009-aisiais dienos šviesą išvydę bitkoinai nuo praktiškai jokios vertės neturėjusių skaitmeninių failų užaugo iki milijardais vertinamos blokų grandinės (angl. blockchain) pagrindu veikiančios kriptovaliutų rinkos.

Finansavimo platformos

„Kickstarter“ ir kitų internetinių sutelktinio finansavimo platformų atsiradimas padėjo įvairių sričių projektams išvysti dienos šviesą.

„Gmail“

Po kiek daugiau nei 5 metus trukusio beta versijos testavimo, „Google“ išleido visiems atvirą „Gmail“ elektroninį paštą. Šiandien tai – viena populiariausių el. pašto tarnybų pasaulyje, kurios paslaugomis naudojasi per 1,5 mlrd. žmonių.

„Minecraft“

Kiekviena karta turėjo savo „statybų aikštelę“. Kadaise vaikai kapstėsi smėlio dėžėse, vėliau buvo „Lego“ konstruktoriai, o tobulėjant technologijoms, statybos persikėlė į kompiuterių ekranus: 2009 m. pasaulį išvydo „Minecraft“.

Pavėžėjai

Naujųjų metų naktį vairuotoją norėjęs pasamdyti Garrett Camp už tai suplojo 800 USD. Išleidęs tokią sumą, vyras susimąstė – ar galima rasti būdą, kaip sumažinti tokias išlaidas? Taip atsirado pirmoji pavėžėjimo platforma „Uber“.

Palydovinė navigacija

Žemėlapius visam laikui siekusi pakeisti palydovinė navigacija iš pradžių buvo brangi technologija. Šiuo metu tam nebereikia specialių prietaisų – užtenka išmaniojo telefono ir adreso.

Programėlės ir žaidimai

Prieš 10 metų programėlės tik skynėsi kelią į išmaniuosius telefonus, kai jų rinka dar tik kūrėsi. Populiarėjo ne taikomosios programos bei žaidimai, kurie persikėlė iš televizoriaus į telefono ekraną.

Pilnas tekstas

Please wait...
Dalis tekstų Elijuje skirta tik Contribee prenumeratoriams. Užsiprenumeravę paremsite puslapį, prisidėsite prie jo gyvavimo ir augimo. Su Jūsų pagalba bus dar daugiau gero, įdomaus, reikalingo ir naudingo turinio. Ačiū Jums!
Apie prenumeratą.

Skirti paramą

Parašykite komentarą

Būti laimingu - tavo pašaukimas