Ko nedaro žmonės su aukštu emociniu intelektu

LinkedIn influenceris ir bestselerio Emotional Intelligence 2.0 bendraautorius Travis Bradberry pasidalino mintimis apie tai, ko niekada nedaro žmonės, turintys aukštą emocinį intelektą (EQ). Jo valdoma įmonė TalentSmart atliko tyrimą su daugiau nei milijonu žmonių ir išsiaiškino, kad geriausi iš puikius rezultatus rodančių žmonių yra aukšto IQ bei emocinio intelekto asmenys (tiesa pasakius, net 90%). Dėl šios priežasties buvo įdomu sužinoti, kokių dalykų intelektualūs žmonės, siekdami išlikti ramiais, kontroliuojančiais ir susikaupusiais, vengia. Paaiškėjo, kad dažniausiai tokio tipo asmenybės vengia daryti dalykus, kurie yra labai gundantys, dažnai pasitaikantys visuomenėje ir prie kurių nesunku priprasti. Čia  pateikiami 9 dalykai, kurių turėtumėte vengti, siekdami nedaryti klaidų ir kelti savo emocinį intelektą, savo darbo/veiklos kokybę bei rezultatus.

1. Jie niekada neleidžia niekam riboti jų džiaugsmo

Jeigu jūsų džiaugsmo ir pasitenkinimo jausmas yra matuojamas savęs lyginimo su kitais santykiu, jūs prarandante savo džiaugsmo kontrolę. Žmonės su aukštu EQ patiria džiaugsmą ir pasitenkinimą dėl to, ką padarė ir nuveikė, jie niekada neleis kitų komentarams ir nuomonėms tos būsenos sugriauti. Kol nesugebėsit nebereaguoti į kitų nuomonę, tol nesugebėsit nustoti lyginti save su kitais. Nesakom, kad turit ignoruoti kitų teisingą ir argumentuotą nuomonę. Atsirinkit kas tikra, o kas pavydas ar amžinas burbėjimas ir supraskit, kad niekada nesate nei toks blogas, nei toks geras, kaip jie sako. Kurkit nuomonę patys!

2. Jie nepamiršta

Aukšto EQ žmonės greitai atleidžia, tačiau tai nereiškia, kad jie pamiršta. Atleidimas reiškia, kad jūs paleidžiate situaciją tam, kad galėtumėte judėti į priekį ir nesustoti. Nepamiršimas reiškia, kad kitą kartą jūs rimtai apsvarstysite ar kaltininkui verta suteikti antrąjį šansą. Koks to rezultatas? Po klaidos greitai judama toliau (ji taisoma ar keičiama kitomis priemonėmis), o ateityje yra stengiamasi tokių situacijų išvengti.

3. Jie nemiršta kovodami iki galo

Aukšto emocinio intelekto žmonės žino, kaip svarbu yra gyventi, kad galėtum kovoti kitą dieną. Konfliktuose, stresinėse situacijose jausmai prirakina kojas ir galiausiai palieka jus bejėgiais. Jei valdote savo emocijas, jūs galite pasirinkti išmintingą kovos būdą ir tvirtai stovėti ant grindų su šaltu protu ir ramiomis emocijomis.

4. Jie niekada nesiekia tobulybės

Įdomu tai, kad jie nenusistato tobulybės kaip tikslo, nes jie tiesiog žino, kad toks dalykas neegzistuoja. Visi žmonės klysta. Kuomet tobulumas nustatomas kaip tikslas, visuomet liksite su nusivylimo prieskoniu. Tuomet, užuot siekę naujų tikslų, nuolat analizuosite ką padarėte blogai, ką galėjote padaryti geriau. Trumpai tariant – gyvensite praeities klaidomis ir nusivylimo jausmu.

5. Jie negyvena praeitimi

Normalu, kad nesėkmė gali paveikti jūsų pasitikėjimą savimi, tačiau daug apie ją galvojant gali būti sunku patikėti, kad ateityje jūs galite pasiekti geresnių rezultatų. Nesėkmės atima norą rizikuoti ateityje ir bandyti pasiekti didelių dalykų. Aukšto emocinio intelekto žmonės žino, kad sėkmė slepiasi jų gebėjime atsitiesti ir pažvelgti tiesiai į nesėkmę. Negalite leisti, kad nesėkmės atimtų tikėjimą savo sugebėjimais ir tikėjimą būsima sėkme. Gyvenant praeitimi, ji tampa dabartimi ir trukdo judėti pirmyn.

6. Jie negyvena problemomis

Situacijos ir emocijos, kur esate sukoncentravę savo mintis, kuria dabartinę jūsų emocinę būklę. Kai užsifiksuojate ties problemomis, su kuriomis susiduriate, sukuriate negatyvias emocijas ir keliate sau stresą, kuris mažina jūsų galimybes. O jeigu koncentruojate mintis į veiksmus, kurių galite imtis tai problemai ar savo blogai savijautai ir būsenai išspręsti, bei matote, koks rezultatas jūsų laukia, keliate savo mąstymo gebėjimus, rezultatą, savijautą ir nuotaiką. Žmonės su aukštu EQ koncentruojasi ne į problemą, o į jos sprendimo būdą.

7. Jie neleidžia laiko su negatyviais žmonėmis

Kodėl? Nes bambekliai ir besiskundžiantieji priverčia koncentruotis į problemas, tačiau sunkiai geba persiorientuoti į sprendimo būdus (nes jie to dažniausiai nenori). Jų tikslas – į savo raudų vakarėlį įtraukti kuo daugiau tokių pačių žmonių, kad galėtų pasijauti geriau dėl kitų nelaimių. Juk daug lengviau tiesiog tuščiai pasiskųsti ir tyliai pasidžiaugti, kad kitam dar blogiau, tiesa? Jei nenorite įsitraukti į ilgą ir bevertį monologą, tiesiog paklauskite, ką žmogus planuoja dėl savo problemos daryti. Tuo atveju teliks dvi išeitys: arba jis nutils, arba pradės ieškoti būdų savo problemai spręsti. P.S. kartais žmonėms reikia tiesiog pakalbėti ir išlieti jausmus. Tokiu atveju jiems retai kada reikia net jūsų „mhm“ ir „aha“, tuomet tiesiog leiskite jiems išlieti emocijas, o nusiraminus vėlgi paklauskite, ką žmogus dėl to planuoja daryti. Protingi žmonės turbūt jau bus sugalvoję išeitį.

8. Jie nepavydi

Na gerai, gal šiek tiek ir pavydi, bet neleidžia tam pavydui užaugti ir užgožti visų minčių. Negatyvios emocijos, kurios ateina kartu su pavydu, dažnai yra streso pasekmė. Kažkas kitam pavyko geriau nei jums ar kažkas išdrįso priimti riziką, kurios jūs išsigandote ir pasiekė didžiulę sėkmę. Pažįstama? Tokios mintys ir jausmai pastato jus į kovinę būseną, kuri alina organizmą ne tik emociškai, bet ir fiziškai. Aukšto emocinio intelekto žmonės visomis išgalėmis stengiasi to išvengti. Todėl to verta išmokti visomis įmanomomis (sveikomis) priemonėmis.

elijas.lt komentaras: Geras vaistas nuo pavydo – nelyginti savęs su kitais, bet – save vakarykštį su savim šiandieniniu, arba dar geriau – lyginkite save dabartinį su savimi-ateitiniu, matykite save sėkmingą ateityje. Tai jus įkvėps, uždegs, motyvuos judėti į priekį ir nesustoti, užuot galvojus apie kažką, kuriam pavydite. Jeigu jau kovoti, tai geriau tegu kovoja aš-šiandien su aš-rytoj.

9. Jie drąsiai sako “ne”

Kalifornijos universiteto San Franciske tyrimai parodė, kad kuo sunkiau jums yra pasakyti žodelį ne, tuo didesnė tikimybė, kad patirsite stresą, emocinį perkaitimą ar net depresiją. Pasakyti ne daugumai žmonių yra didelis iššūkis. Ne yra labai galingas žodis, kurio neturėtumėte bijoti. Jei reikia pasakyti ne, intelektualūs žmonės sako ne ir vengia tokių išsireiškimų, kaip „nemanau, kad galėsiu / man nepavyks…“. Venkite ir jūs. Atsisakymas ne tik išlaisvins jus nuo svarstymų, kitą žmogų nuo įkalbinėjimų, bet ir suteiks galimybę užtikrintai ir kokybiškai atlikti jau turimus įsipareigojimus.

Šaltinis: firsty.lt

Please wait...
Dalis tekstų Elijuje skirta tik Contribee prenumeratoriams. Užsiprenumeravę paremsite puslapį, prisidėsite prie jo gyvavimo ir augimo. Su Jūsų pagalba bus dar daugiau gero, įdomaus, reikalingo ir naudingo turinio. Ačiū Jums!
Apie prenumeratą.

Skirti paramą

Parašykite komentarą

Būti laimingu - tavo pašaukimas