Idėja. Vizija. Pradžia

Šis tinklapis nėra šio laikmečio gyvenimo trenerių, koučerių ir motyvatorių bumo auka, nebuvo sukurtas dirbtinai. Jis gimė iš originalaus vidinio stimulo.

Pati idėja užsidegė pakankamai seniai, prieš keletą metų. Kurį laiką nesugebėjau suvaldyti minčių srauto, nemokėjau susisteminti ir iškristalizuoti savo vizijos. 2018 metų vasarą pajutau stiprų impulsą judėti. Supratau, kad atėjo laikas imtis veiksmų. Aiškiai suvokiau savo minčių esmę, pačią esenciją. Pats sau galėjau atsakyti į pačio užduotus klausimus – kas tai, kodėl tai, kam tai? Tas suvokimas neatėjo staiga, neatsirado iš niekur be priežasties. Į tai buvo eita daugybę metų. Priešistorę ir daugiau konkrečių detalių galima rasti čia. Visu savo vidumi, visa esybe suvokiau, manau, jei ne svarbiausią, tai vieną svarbiausių tiesų – pašaukimas yra svarbiausias, esminis ir pagrindinis dalykas mūsų gyvenime. Be abejo, tai gali būti tik mano tiesa, jūsiškė gali būti kitokia. Tačiau kuo ilgiau gyvenu, kuo daugiau skaitau, domiuosi, bendrauju, tyrinėju save ir savo gyvenimą, stebiu žmones ir pasaulį, tuo labiau įsitikinu, kad tai ne tik mano vieno tiesa.

Nekalbu ir nerašau to, ko nežinau, nesuprantu ar ko nebūčiau patyręs savo kailiu

Viskas, ką čia rasi, yra tikra ir nesumeluota. Nerašau ir nekalbu to, ko pats nežinau, nesuprantu ar nebūčiau patyręs. Mintys ir žodžiai ne išmokti ar perskaityti protingose knygose, bet išgyventi savo nuosavu kailiu. Tai ne graži motyvacinė teorija, tai veikianti praktika, vedanti į laimę ir sėkmę, kurių mes visi taip trokštame. Galbūt, kai kam bus naujiena kitokie, negu esame įpratę matyti, “laimės” ir “sėkmės” apibrėžimai. Galbūt kai kuriems bus naujas ir “pašaukimo” apibrėžimas. Mano tikslas – prisidėti, kiek nuo manęs priklauso, bent jau prie apmąstymų, kad pašaukimas gali būti kelias į laimę ir gyvenimo pilnatvę. Tačiau, kad ir kaip norėčiau, aš negaliu padaryti už kitą žmogų to, ką jis pats privalo daryti, todėl pirmiausia reikalingi pačio žmogaus, norinčio pasikeitimų savo gyvenime, žingsniai ir veiksmai.

Kiekvienas savo viduje mes žinome, kas yra tikra, o kas tik tuščia teorija. Čia prisiminsiu keletą praeities epizodų. Man teko kalbėtis ir bendrauti su daugybe žmonių. Daugybe, puritoniškos visuomenės akimis žiūrint, beviltiškų žmonių – narkomanų, banditų, kalinių, recidyvistų, – daug kartų lankiausi Pravieniškių ir kituose kalėjimuose. Ten kalėjo žmonės, nuteisti už sunkius ir labai sunkius nusikaltimus, jų tarpe – žmogžudžiai, nuteisti iki gyvos galvos. Aš mačiau, kaip jie atidžiai klausosi ir tyrinėja kiekvieną žodį, kaip jie pastebi kiekvieną mano nervo krustelėjimą, kaip jie skaičiuoja raides ir garsus mano balse, kaip jie spigina man į akis ir it rentgenas skrodžia mane kiaurai, kaip per stiklą. O aš stengiausi būti maksimaliai atviras ir nuoširdus. Kai jie pamatydavo, pajausdavo ir įsitikindavo, jog mano žodžiai tikri, be falšo, jie patikėdavo ir suduždavo. Aš mačiau jų pasikeitimą ir prisikėlimą. Po susirinkimų prie manęs prieidavo randuoti, tatuiruoti, atgrasios išvaizdos dvimetriniai vyrai-gorilos, kuriuos bijotum sutikti gatvėje. Kai jie prieidavo ir savo gigantiškom letenom apkabindavo mane ir imdavo verkti, aš neatlaikydavau ir pratrūkdavau kartu su jais. Šito neįmanoma pamiršti. Ir šito nesumeluosi. Šito nepatirsi, apsimetęs kietu žinovu, mokytoju ar tiesiog apsiskaičiusiu gyvenimo treneriu. Šito niekada neišmoksi, nes tiesos ir tikrumo neįmanoma išmokti – jie arba yra, arba nėra. Ir šito niekada nepadarys vienas žmogus savo jėgomis, savo išsimokslinimu, savo iškalba ar savo protu, kad ir koks išsilavinęs specialistas jis bebūtų su daugybe diplomų. Tam reikia kažko daugiau.

Tiesos ir tikrumo neįmanoma išmokti – jie arba yra, arba nėra

Sunkiose, painiose gyvenimiškose situacijose psichologų pagalba nepaprastai vertinga ir reikalinga. Bet yra vienas BET – psichologija gali padėti žmogui tik iki tam tikros ribos. Yra riba, už kurios šis mokslas nebesijaučia užtikrintai, nes ten jau kitas pasaulis ir kitas išmatavimas, kurio jis nelabai pažįsta ir nenagrinėja. Kalbu apie dvasinį pasaulį ir jo dėsnius, apie dvasinio pasaulio supratimą ir pažinimą, o būtent dvasiniame pasaulyje ir tik jame yra tvarkomos kai kurios mus ištinkančios psichologinės ir apskritai gyvenimo problemos. Štai ką reiškia “kažko daugiau”. Verta paminėti, kad čia į pagalbą gali ateiti logoterapija.

Dvasinis pasaulis nėra mistika ar ezoterika. Ir tai nėra religija ar religiniai ritualai. Tai realūs, veikiantys gyvenimo dėsniai, kurių mes negalime suvokti racionaliu protu. Žinoti apie juos galime, bet suprasti protu – ne. Šie dėsniai atrandami ir suvokiami vidiniu žmogumi, atpažįstami širdimi. Yra daugybė žmonių, kurie atradę kai kuriuos dėsnius ir juos naudoja, gal būt net nežinodami nieko daugiau apie patį dvasinį pasaulį. Daugelis puikiai žino, kaip veikia karmos dėsnis, t.y. sėja ir pjūtis. Tai yra krikščioniškos tiesos (įvairios religijos ar mokymai skirtingai gali vadinti tuos pačius dėsnius), tačiau net ne krikščionys žino, kad už blogus darbus atseikėjama blogu, už gerus – geru. Tie, kurie atrado ir suprato, kad duoti yra geriau negu imti, taip pat naudoja šį dėsnį savo gyvenime ir mato to rezultatus. Arba tikėjimas savo svajone, tikslu. Arba pozityvus mąstymas. Tų dėsnių yra daug ir įvairių, todėl painioje ar sunkioje situacijoje yra svarbu išsiaiškinti ir suprasti, kas čia ne taip, kodėl ir koks dėsnis čia veikia ar neveikia, kur yra priežastys to, kas atsitiko (ar nuolatos atsitinka) mano gyvenime.

Aš nesuprantu automobilio mechanikos ir nemokėčiau jo pataisyti. Aš tik vairuoju. Kai jis sugenda, važiuoju pas meistrą. Šis atidaro variklio dangtį, apžiūri ir pasako, kur problema. Nes jis žino, kaip pagamintas, surinktas ir kaip veikia automobilis ir visos jo dalys. Taip pat ir su dvasiniu pasauliu. Daug žmonių jo nepažįsta ir nežino, kaip jis veikia, todėl kai kas nors jų gyvenime sugenda, jie nežino, kaip pataisyti. Aš šiek tiek pažįstu dvasinį pasaulį. Kartais jaučiuosi užtikrintas ir kažką žinantis, o kartais pasimetu, nerasdamas atsakymų. Dvasinis pasaulis yra nepaprastai gilus, platus ir turtingas. Jis neturi ribų savo pažinimui, ir kaip gerai mes jį bepažintume, kiek daug apie jį bežinotume, mes visada turėsime tik dalinį pažinimą. Tačiau net ir jo užtenka, kad galėtume išspręsti kai kurias problemas, kurių nepajėgia išspręsti racionalieji mokslai. Niekada netikėk ir nepasitikėk žmogumi, kuris sakosi viską žinąs, mokąs ir suprantąs. Toks žmogus yra melagis. Asmeniškai mane tokie žmonės gąsdina. Nė vienas negali visko žinoti ir suprasti.

Bet kuriuo atveju, tavo gyvenime jau veikia dvasiniai dėsniai, vienokie ar kitokie

Čia bus minčių ir tekstų, kuriuos jau gal kažkur skaitei ar girdėjai. Jie rado atgarsį manyje ir susišaukė su mano vizija. Aš pasitikrinau ir susiderinau, todėl esu garantuotas, kad tai, ką kalbu, yra tiesa ir tai veikia. Jeigu tai veikia mano gyvenime, jeigu tai veikia kažkieno kito gyvenime, reiškia, tai gali veikti ir tavo gyvenime. Ir ne tik kad gali – jau veikia. Jeigu šiandien tavo gyvenime kažkas blogai ir tai tęsiasi ilgą laiką, tai greičiausiai, tu pjauni neigiamas pasekmes. Ir jos nepasikeis, kol nepanaikinsi jų priežasčių. O jeigu viskas gerai, vadinasi, pjauni teigiamas pasekmes. Reiškia, kažkada kažką darei gerai. Dvasiniai dėsniai veikia, nepriklausomai nuo to, ar tu jais tiki, ar ne. Sėjos ir pjūties principas veikia. Be abejo, jeigu sąmoningai elgiesi teisingai pagal tai, ką esi supratęs, ką tau kalba tavo sąžinė ir širdis, tu sustiprini dėsnių veikimą ir pjauni greitesnį bei gausesnį derlių. Ir atvirkščiai – sąmoningos negatyvios priežastys pagausins tavo negatyvias pasekmes.

Mūsų tikslas turėtų būti ne kovoti su pasekmėmis, bet išsiaiškinti priežastis ir jas pašalinti. Tuomet negatyvios pasekmės nudžius pačios, kaip nudžiūsta medis, pakirtus šaknis.

Tai, ką čia rasi, turi galią atsakyti į sudėtingus klausimus, išspręsti rimtas problemas ir pakeisti gyvenimą. Ne šiek tiek paremontuoti, bet pakeisti iš esmės.

Ačiū, kad skaitėt.
Stasys Eidiejus

Pagrindines temas, kurios dominuoja šioje svetainėje, galite rasti čia.
Kodėl tinklapis Elijas? Skaitykite čia.
Kaip veikia arba neveikia motyvaciniai paveikslėliai, išmintingos citatos ir protingos mintys.

Please wait...
Dalis tekstų Elijuje skirta tik Contribee prenumeratoriams. Užsiprenumeravę paremsite puslapį, prisidėsite prie jo gyvavimo ir augimo. Su Jūsų pagalba bus dar daugiau gero, įdomaus, reikalingo ir naudingo turinio. Ačiū Jums!
Apie prenumeratą.

Skirti paramą

Parašykite komentarą

Būti laimingu - tavo pašaukimas