Kunigaikščio Mykolo Kleopo Oginskio „Priesakai sūnui“

  • Version
  • Download 251
  • File Size 2.55 MB
  • File Count 1
  • Create Date sausio 22, 2020
  • Last Updated sausio 22, 2020

Kunigaikščio Mykolo Kleopo Oginskio „Priesakai sūnui“

Kunigaikščio Mykolo Kleopo Oginskio „Priesakai sūnui“

Kunigaikščio Mykolo Kleopo Oginskio priesakai keturiolikmečiam sūnui Irenėjui Oginskiui, 1822 m. išvykstančiam studijuoti į Italiją.

“Šiuose priesakuose yra viskas, ko reikia, kad būtum laimingas šioje žemėje” – rašė tėvas Oginskis. Iš tiesų juose yra absoliučiai viskas, ko reiktų ir ko pakaktų, norint gyventi prasmingą, vertingą ir laimingą gyvenimą. Rašyti XIX a. pradžioje, šie priesakai anaiptol neprarado aktualumo ir svarbos ir šiandien, XXI amžiuje. Mylinčio tėvo laiškas sūnui kupinas tikėjimo, gyvenimiškos patirties, rūpesčio dėl sūnaus ateities ir išminties. Tik taurus, kilnus ir gyvai tikintis žmogus galėjo šitaip parašyti.

Kai pirmą kartą išgirdau “Priesakus” Plungės dvare – kunigaikščių Oginskių rūmuose, aš likau sužavėtas. Jie mane taip stipriai sujaudino ir palietė, kad nusprendžiau žūtbūt juos susirasti ir visus įdėmiai perskaityti. Šiandien man didelis džiaugsmas pasidalinti šiuo laišku su jumis ir dar labiau džiaugsiuos, jei ir jums šie pamokymai pasirodys vertingi. Jeigu skaitysite neskubėdami, fone įsijungę mums visiems žinomą “Oginskio polonezą” (“Atsisveikinimas su Tėvyne”), galėsite geriau suprasti, koks talentingas, išmintingas ir kokios jautrios širdies žmogus buvo Kleopas Oginskis. Jo “Priesakai” ypač tinka elijas.lt tematikai.

Stasys Eidiejus


Formatas: PDF
Kalba: lietuvių

Please wait...
Dalis tekstų Elijuje skirta tik Contribee prenumeratoriams. Užsiprenumeravę paremsite puslapį, prisidėsite prie jo gyvavimo ir augimo. Su Jūsų pagalba bus dar daugiau gero, įdomaus, reikalingo ir naudingo turinio. Ačiū Jums!
Apie prenumeratą.

Skirti paramą

Parašykite komentarą

Būti laimingu - tavo pašaukimas