⭐ Asmenybės tipas – INFJ. Širdis, protas ir dvasia

Kadangi aš pats esu šio tipo žmogus, tai pasidomėjau daugiau ir plačiau apie šį asmenybės tipą. Medžiaga surinkta iš daugelio įvairių šaltinių skirtingomis kalbomis. Dėl to tekstas gali būti ne vientisas, gali būti pasikartojimų, tačiau tiems, kam tai aktualu ar įdomu, ypač tiems, kurie patys esate šio tipo žmonės, bus nemažai papildomos informacijos šalia tos, kurią randame asmenybės testo puslapyje. Tai taip pat labai aktualu šio tipo asmens šeimos nariams, sutuoktiniams, draugams ar kolegoms, kad žinotumėte ir labiau suprastumėte tą, kuris yra šalia jūsų.

Pasidarykite savo asmenybės testą čia.
Apie asmenybės testus čia.

Stasys


INFJ  – Advokatai

Bendra apžvalga

INFJ – tai žmonės, turintys intravertų, intuityvių, gilių jausmų ir gana tiksliai vertinančių asmenybės bruožų, matuojamus pagal Myers-Briggs tipo rodiklį. Jie giminingai susiję ir labai artimi kitam tos pačios šeimos intravertų tipui – INFP, ir šių tipų savybės labai dažnai persimaišo ar susikeičia tarpusavyje.

INFJ yra rečiausias asmenybės tipas iš visų 16 – mažiau nei 1% visų pasaulio gyventojų. Antras pagal retumą yra INFP tipas (apie 4% žmonių). Tai išskirtiniai žmonės su unikalių prigimtinių dovanų ir sugebėjimų rinkiniu, ir būtent dėl to kartais jie gali pasirodyti kaip komplikuotos ir sudėtingos asmenybės, bet tuo pačiu ir universalūs. Vienu momentu jie gali su didele aistra ir karštai kalbėti, gindami savo idealus ir principus, kitu momentu jie tyliai pasitrauks, likdami neįvertinti, ir užleis pozicijas kitam vardan ramybės.

INFJ reiškia: intravertiškas (uždaras), intuityvus (nuojautus), jausmingas (emociškas), advokatas (vertinantis), t.y. gilus pasaulio, aplinkos ir žmonių, jų veiksmų ir motyvų suvokimas bei vertinimas. Žmoguje jie labiausiai vertina moralines savybes, teisingumą, sąžiningumą. Patys būdami principingi, to paties tikisi ir iš kitų. Jų principai ir įsitikinimai gilūs ir tvirti, tai ypač išryškėja jiems kalbant, rašant, bendraujant ar įvairiose situacijose, kur susiduria vertybiniai klausimai. Jeigu kas nors meta iššūkį jų vertybėms, jie gali reaguoti labai aršiai ir stipriai.

Būdami nesavanaudžiai, sąžiningi ir uždaro būdo, jie nelinkę dalintis su kitais savo problemomis, sunkumais ir savo kovų žaizdomis, nes nenori apsunkinti kitų ir užkrauti jiems savo problemas. Todėl yra pavojus, kad jie gali nutolti, padidinti atstumą, stengdamiesi neapsunkinti kitų žmonių.

INFJ yra laikomas vienu iš protingiausių tipų. Jie yra nuolatiniai mąstytojai su plačia vaizduote. Tai labai jautrios, socialiai intuityvios ir itin įžvalgios asmenybės, turinčios stiprų empatijos, užuojautos, supratimo jausmą. Jie yra altruistai ir jų netenkina sėkmės ir tikslų siekimas, išnaudojant kitus žmones. Verčiau nukentės patys, negu leis savo reikalui pasinaudoti kitais. Tačiau jeigu iškyla kalba apie principinius, teisingus dalykus, tuomet jie gali pajungti ir suburti bendraminčių komandą vardan teisingo reikalo.

INFJ asmenybė yra unikalios šeimos – idealistų – dalis. Tai yra užtarėjo, padėjėjo, patarėjo tipas. Dažniausiai jie gali nepaprastai gerai pamatyti ir suprasti žmones, tačiau tai nereiškia, kad kiti juos iškart supranta. Itin vertindami sąžiningumą, jie gali stipriai supykti, jeigu kas nors kvestionuoja jų vertybes, bando įtikinti priešingais jų moralinėms normoms dalykais. Sugebėdami įžvelgti tiesą kiaurai pro išorinį, ją slepiantį paviršių, jie atskiria manipuliacijas ir pamato tikruosius motyvus.

INFJ dažniausiai yra kuklūs, nemėgstantys dėmesio, nesiveržiantys į matomumą. Jie puikiai nusimano ir jaučia grožį, tačiau jų darbo stalas gali būti labai netvarkingas. Jie intuityviai supranta harmoniją, tačiau, pasinėrę į savo vizijas, jie užmiršta buitinę tvarką. Suvokdami pasaulio ir gyvenimo dėsnius, savo pačio gyvenimo darbotvarkę jie gali paversti chaosu.

Šis tipas dažnai gali jaustis vienišas, nesuprastas, labai linkęs į savo emocijas, o šis jausmas dar labiau verčia juos užsidaryti, todėl INFJ turi nepamiršti ir savo ekstravertinių savybių, sąlyčio su pasauliu taškų, kad ištrūktų iš vidinio nevilties rato, kuris gali jį įsukti į depresiją ir nepasitikėjimą savimi.

Šiam tipui būdingas humoro jausmas, šmaikštumas, sumanumas, įžvalgų aštrumas, o dėl savo intuityvių sugebėjimų jie kartais vadinami aiškiaregiais.

INFJ yra absorbuojanti asmenybė, turinti didelį polinkį į intelektą, įskaitant ir emocinį, joje vyrauja intravertiška intuicija.

Šis asmenybės tipas nuolat pastebi, mato ir renka informaciją iš aplinkos, žmonių. Jis tai daro net tuomet, kai pats nepastebi, kai jo pasąmonė gaudo ir fiksuoja informaciją, kurią jis vėliau naudoja savo išvadoms, vertindamas žmones, įvykius, situacijas.

INFJ sugeba turimą informaciją sujungti ir susieti su įvairiais įvykiais ir reiškiniais, padarydami netikėtas išvadas, nes mato tokius dalykus, kurių nepastebi kiti. Kai kurie INFJ tipo žmones vadina ekstrasensais dėl jų nerealaus sugebėjimo sujungti informaciją be jokios paaiškinamos priežasties.

Kadangi INFJ renka juos supančią informaciją savo intravertiška intuicija, kitiems yra sunku suprasti, kaip, kokiu būdu ir iš kur jie gauna šią informaciją, todėl ne visada nori ją priimti, nes ji gali išeiti už jų (loginio) mąstymo ribų, o INFJ tai gali liūdinti ir skaudinti. Čia yra užprogramuotas bendravimo ir supratimo konfliktas, kuomet INFJ tipą liūdina ar net piktina faktas, kad kiti nemato ir nesupranta to, ką supranta jis, o kitus piktina faktas, kad jis supranta tai, ko negali suprasti jie ir jie nesupranta, kaip ir kokiu būdu jis tai supranta.

Tai gali būti dažna problema ir kliūtis, nes INFJ ne visada suvokia, kad kiti tokios dovanos neturi, todėl jie turi sulėtinti tempą, būti atlaidesni ir suprasti, kad ne visi turi tokias pačias dovanas ir gali jausti ir gyventi tokį patį gilų vidinį gyvenimą ir daryti tokias pačias išvadas.

Aštrus ir gilus įžvalgumas leidžia INFJ tipui pritaikyti patirtį, praeities pamokas ir nusileisti bei įsigilinti į pačią esmę. Tai gali suteikti jiems beveik neįtikėtiną gebėjimą suprasti tikrąją žmonių motyvaciją, jausmus ir poreikius.

Keldami aukštus reikalavimus sau, jie taip pat kelia aukštus reikalavimus ir būsimiems draugams. Jie draugus renkasi ne linksmybėms, bet pagal vidinį atitikimą požiūrių, moralės įsitikinimų, teisingumą, sažiningumą, nes nori būti tikri, kad galės pasitikėti. Pasitelkę savo intuiciją, jie geba pažvelgti į gilesnę žmogaus prigimtį ir suprasti, ar šis žmogus bus tinkamas ir vertas pasitikėjimo. Vienintelis būdas tapti jų draugu – būti sąžiningu ir tikru.

Depresijos, nusivylimo, vienišumo pavojai

Jei esate INFJ, esate vaizduotę turintis ir besivadovaujantis vidine vizija bei asmeninėmis vertybėmis. Giliai jaučiantis. Tačiau giliai mąstant, jūsų idealai dažnai trukdo rasti pasitenkinimą gyvenimu.

INFJ teikia pirmenybę uždarumui, intuicijai, jausmams ir teisingumo sprendimams. INFJ yra labiau pažeidžiami depresijos, nei kiti asmenybės tipai.

Mes visi tam tikru momentu jaučiame depresiją, tačiau apskritai intravertai dažniausiai būna labiau prislėgti nei ekstravertai, nes praleidžia daug laiko apmąstydami savo problemas ir dažniausiai nesidalina ja su kitais.

Be to, NF asmenybės tipai yra idealistiniai ir jiems sunku susidoroti su sensoriniu, darbiniu pasauliu. Viena iš jų dominuojančių funkcijų ir stipriųjų pusių – intravertiška intuicija – taip pat gali padaryti juos labiau pažeidžiamus depresijos.

Kadangi INFJ yra labai intuityvūs,

... ... ...

Atsiprašome. Šis turinys pilnai prieinamas tik prenumeratoriams.
Norėdami skaityti toliau, įrašykite Contribee platformoje gautą slaptažodį.

Dalis tekstų Elijuje skirta tik Contribee prenumeratoriams. Užsiprenumeravę paremsite puslapį, prisidėsite prie jo gyvavimo ir augimo. Su Jūsų pagalba bus dar daugiau gero, įdomaus, reikalingo ir naudingo turinio. Ačiū Jums!
Apie prenumeratą.

Skirti paramą

Please wait...
Dalis tekstų Elijuje skirta tik Contribee prenumeratoriams. Užsiprenumeravę paremsite puslapį, prisidėsite prie jo gyvavimo ir augimo. Su Jūsų pagalba bus dar daugiau gero, įdomaus, reikalingo ir naudingo turinio. Ačiū Jums!
Apie prenumeratą.

Skirti paramą

Parašykite komentarą

Būti laimingu - tavo pašaukimas