The Roop – niekas negali manęs sustabdyti

The Roop daina On Fire atstovaus Lietuvai Eurovizijoje šiais metais. Mano skoniu ir nuomone, tai buvo absoliučiai geriausias pasirinkimas. Žiūrovai ir komisija buvo vieningi – grupė surinko daugiau nei pusę visų balsavusių balsų, mažesnę pusę palikdama pasidalinti likusiems 7 finalo dalyviams. Jau vien tai rodo, kad daina užbūrė ir pakerėjo, jau net neminint fakto, kad oficialiame Eurovizijos puslapyje patalpintas The Roop pasirodymo video muša peržiūrų rekordus.

Eurovizijos ir muzikos fanai kraustosi iš proto, užsienio radijo stotys suka ją be paliovos, o bukmekeriai šiuo momentu Lietuvai prognozuoja 2-ą vietą. Populiarumas milžiniškas, ir šioje dainos šlovės akimirkoje noriu priminti jos žodžius, tekstą, kuris yra ne tik prasmingas, skirtingai nuo daugumos kitų konkurso dainų, bet ir absoliučiai įkvepiantis bei motyvuojantis: mano sieloje dega ugnis… niekas manęs nesulaikys… pasaulis – mano troškimas… nėra jokių abejonių – aš stiprus, kad pasiekčiau savo svajonę… tu nesi per senas pradėti… aš padarysiu viską, ką galiu… saulė šviečia pro debesis.. ateina kažkas nuostabaus…

Stasys


I’m a human, not a stone
I can make a change and go
Wherever I want to
They told me maybe I’m too old
But there’s fire in my soul

The heat is getting higher
I feel that I’m on fire
The world is my desire
I feel that I’m on fire

There’s no doubt I’m strong enough
To reach the state I’ve dreamed of
It’s gonna happen
And I will do what I can
Just to be a better man

The heat is getting higher
I feel that I’m on fire
The world is my desire
I feel that I’m on fire

Can’t believe it took so long
To take an action and move on
No one can stop me
Through the clouds, there comes the sun
And I’m ready for some fun

Come on, let’s ride

The heat is getting higher
I feel that I’m on fire
The world is my desire
I feel that I’m on fire

The heat is getting higher

“Kai iš vidaus pradedi jausti, kad padarei maksimaliai gerai, ką dabar gali, tada ir ateina ta ramybė ir pasitikėjimas,” – sako Vaidotas Valiukevičius, grupės lyderis ir solistas.

– Išties į šią atranką atėjote puikiai atlikę namų darbus. Kiek užtruko pasiruošti? Kokia komanda kartu dirbo?

– Apie šią dainą, vis padėdami į šalį ir vėl pasiklausydami, pradėjome galvoti turbūt dar nuo praėjusio pavasario. Aš buvau didžiausias idėjos generatorius, bent iš pradžių… Mačiau tą paveikslą, bet jo dalelės ir žmonės dar nebuvo atėję į mano gyvenimą. Metų pradžioje, sausio 3-iąją, supratau, kad idėja yra, jau reikia ją pildyti. Tačiau taip pat supratau – mes neturime pinigų pajudėti į priekį. Aš dėl šokio projekto turėjau atsisakyti gruodžio koncertų, o tai reiškia, kad nėra finansų. Tuomet nusprendėme kreiptis pagalbos į draugus ir jų pažįstamus, ieškoti įmonių finansinės paramos. Gyvenimas yra labai įdomus. Kūrybingumas atsiranda esant stygiui. Mūsų projektas – to įrodymas.

Vaidotas Valiukevičius

Nuo sausio pradžios, kai teturėjome idėją ir atrodė, kad nepavyks sudalyvauti “Eurovizijos” atrankoje, įvyko didelis lūžis. Viskas ėmė dėliotis ir pajudėjo į priekį, kai aš tiesiog pradėjau kalbėtis su žmonėmis, kad reikia pagalbos. Dažnai mes nepasiekiame savo svajonių, nes esame per daug užsidarę ir nenorime arba bijome, gėdijamės jos paprašyti. Aš nusprendžiau vis dėlto prašyti: klausti, kas norėtų prisijungti, kas turi minčių, o ir pinigų surinkome.

– Kokia yra “On Fire” kūrinio istorija? Minite, kad daina asmeniška ir skirta įkvėpti pasitikėjimo savimi.

– Po to, kai pasiklausai pirmąją versiją, nepatikėtum, kad tai ta pati daina… Toks tas kūrybos kelias ir man jis visai patinka. O mintis? Aš vienu metu galvojau šią dainą kurti apie kitką, nes truputį buvau pabijojęs šios temos. Aš ją labai seniai jutau – tas amžizmas arba angliškai – ageism, apie žmogaus amžių… Nes aš ne kartą buvau išgirdęs: “Vaidotai, tau jau ne aštuoniolika. Nežinau, ar tu čia kažką padarysi.” Ir tokios nuomonės manyje nusėsdavo. Iš pradžių strigo teksto kūryba, nes bandžiau kalbėti apie kažką kitką, o ne apie tai, kas man skaudu ir aktualu. Vėliau pagalvojau, kad vis dėlto dainuosiu apie tai, kas man skauda. Supratau, kad negaliu dainuoti ne apie save. Tuomet atsirado žodžiai ir visa kita.

– Abu kartus dalyvaudami atrankoje pasirinkote kūrinius, kuriais skleidžiamos pozityvios žinutės ir pozityvios emocijos, nors Lietuvoje lyg ir labiau mėgstame balades ir truputį paverkšlenti…

– Gal dėlto, kad to reikia. Ko trūksta, tą reikia ir duoti, o ne zulinti tą patį. Jeigu yra daug tamsos, tai įleiskime truputėlį šviesos. Taip pats ir save gydau. Aš irgi lietuvis (šypsosi). Tokia savigyda, kartu padedi ir kitiems. Be abejo, kad pas mus yra begalė tų liūdnų, lėtų dainų ir jos visai gerai klausosi, bet kiek galima?! Sakyčiau, kad reikia judėti į priekį, išbandyti dar kažką, todėl į šią “Euroviziją” ir einame su tokia greitesne daina. Nenorime to užliūliavimo. Norime pasakyti, kad Lietuva gali būti ir “on fire” – užsidegusi, gali daug ką padaryti. Ir kad čia gyvena ne vien liūdni žmonės su dramomis, bet jie yra labai kūrybingi. Pažiūrėkime, kiek pasiekėme šiemet – laimėjome bienalės liūtus, sportininkai skynė pergales… Dabar reikia ir muzika parodyti, kad mes galime kažką daugiau. Galime būti įvairūs ir įdomūs.

The Roop

– “Eurovizijoje” svarbu ne vien daina, bet ir šou, įvaizdis charizma… Koks tas, jūsų nuomone, reikalingas paketas ir kokį nešatės jūs?

– Vis dėlto tai dainos konkursas, todėl bent mes sau kėlėme uždavinį, kad daina nuo pat pirmųjų 10 sek. įtrauktų ir nereikėtų laukti pusės minutės, kol ji įsibėgės. Jei paimtų, tai iš karto. Siekėme, kad ji vystytųsi ir turėtų ne vien melodinį, bet ir vizualinį įsimenamumą – tiek įvaizdžiu, tiek šokiu. Labai nenorėjome būti standartiniai. Pabandėme į viską pažiūrėti truputį kitaip, žaismingiau. Aš dažnai sakiau, ypač kai buvo kažkokie įtempti laikotarpiai, kad pažiūrėkime į viską kitaip – pažaiskime, nes tas rimtumas gyvenime kartais viską sugriauna. Toks ir mūsų paketas. Jeigu mums teks atstovauti Lietuvai (interviu imtas dar prieš nacionalinį finalą), kam mes pasiryžę, galvojame ir apie komunikaciją – ką komunikuosime, kad būtų įdomu.

– Ar toks yra ir “The Roop” tikslas – skleisti pozityvumą?

– “The Roop” kūryboje yra ir kitokių dainų, bet iš esmės – taip. Norisi skleisti pasitikėjimą savimi, o ne liūdesį ar saviplaką. Tiesiog norisi, kad gyvenimas labiau šviestų ir turėtų daugiau skonių.

diena.lt


“Daugelis žmonių, kaip ir aš, linkę daug ką gyvenime atidėti. Aš supratau, kad aš nenoriu daugiau atidėti. Tiesiog noriu daryti ir atrasti. Tai kaip terapija, kaip nubudimo skambutis, kuris tave pažadina iš kažkokio letargo miego – aš supratau, kad galiu daug ką padaryti gyvenime. Gal ir mažais žingsneliais, bet daryti, o ne stovėti ir dejuoti”, – pasakojo Vaidotas prieš pusantrų metų, išvykęs pagyventi mėnesiui į Kanarų salas. Kaip matome iš On Fire, ieškojimai pasiteisino.

PAPILDYTA trim puikiom instrumentinėm On Fire versijom – piano, metaline ir sax:

Please wait...
Dalis tekstų Elijuje skirta tik Contribee prenumeratoriams. Užsiprenumeravę paremsite puslapį, prisidėsite prie jo gyvavimo ir augimo. Su Jūsų pagalba bus dar daugiau gero, įdomaus, reikalingo ir naudingo turinio. Ačiū Jums!
Apie prenumeratą.

Skirti paramą

Vienas komentaras tekstui “The Roop – niekas negali manęs sustabdyti

  1. tikiuosi laimėsim šiemet!

    Please wait...

Parašykite komentarą

Būti laimingu - tavo pašaukimas