Lietuviai – tarp „Grammy“ nominantų

Praėjusiais metais Lietuvą nudžiuginusi žinia, kai tarp „Grammy“ muzikos apdovanojimų nominantų atsidūrė lietuviai, kartojasi ir vėl! Antrą kartą prestižinių apdovanojimų sąrašuose atsidūrė Lietuvos garso režisierių Viliaus ir Aleksandros Kerų darbai. Šį kartą nominuoti net du muzikos albumai, su kurias dirbo talentingi lietuvaičiai.

Praėjusiais metais V. ir A. Kerai buvo nominuoti „Grammy“ už geriausią operos įrašą – Giuseppe Verdi „Rigoletą“, įrašytą su Kauno simfoniniu orkestru, šviesaus atminimo Dmitrijumi Chvorostovskiu ir Nadin Sierra.

LRT.lt pakalbinta garso režisierė Aleksandra Kerienė sako žinią, kad jos darbai antrą kartą nominuoti „Grammy“ statulėlei, sužinojo visai neseniai: „Prieš maždaug valandą baigėsi apdovanojimų spaudos konferencja, kurios metu ir paaiškėjo nominantai. Po to internete pasirodė ir sąrašai bei žinios. Nominuoti net du mūsų albumai, todėl ir džiaugsmo bei emocijų – dvigubai daugiau!“

Garso režisierė pasakoja, kad albumai, patekę tarp 62-ųjų „Grammy“ apdovanojimų nominantų, yra tikrai įspūdingi ir verti dėmesio: „Nominuotas albumas „Weinberg: Symphonies Nos. 2 & 21“ su Mirga Gražinyte-Tyla, Birmingemo simfoniiu orkestru ir „Kremerata Baltica“. Mirga – viena įspūdingiausių pasaulyje moterų dirigenčių, o šis darbas susijęs su kompozitoriaus Weinbergo metais, jis tikrai stiprus ir vertas dėmesio. Džiaugiamės, kad jį pastebėjo apdovanojimų komitetas.“

Antrasis „Grammy“ nominuotas albumas gali pelnyti geriausio klasikinio vokalinio albumo titulą. „A Te, O Cara“, kuriame dainuoja Stephenas Costello, o groja Kauno miesto simfoninis orkestras – taip pat labai vertas būti nominantų sąraše“, – tikina A. Kerienė.

Garso režisierė teigia pasikartosianti, bet vis dar mananti, kad tokios nominacijos suteikia tik dar daugiau atsakomybės kūrėjams: „Atsakomybė auga ir auga. Turi dirbti kokybiškai, nenuvilti žmonių, kurie tave stebi iš šalies, taip pat tų, kurie dirba kartu. O tam, kad būtum įvertintas, turi dirbti nuoširdžiai, tikėti svajonėmis ir negalvoti, kad jei esi iš mažos šalies, liksi nepastebėtas. Svajonės tikrai pildosi.“

Paklausta, ar labai norėtų iš apdovanojimų ceremonijos, į kurią tikėtina, kad vyks, parsivežti „Grammy“ statulėlę, A. Kerienė teigia, kad vien buvimas šventėje ir nominantų sąrašuose – didžiausias prizas.

Šaltinis: lrt.lt
Nuotraukoje: Aleksandra ir Vilius Kerai / G. Skaraitienės / „ŽMONĖS Foto“ nuotr.

Please wait...
Dalis tekstų Elijuje skirta tik Contribee prenumeratoriams. Užsiprenumeravę paremsite puslapį, prisidėsite prie jo gyvavimo ir augimo. Su Jūsų pagalba bus dar daugiau gero, įdomaus, reikalingo ir naudingo turinio. Ačiū Jums!
Apie prenumeratą.

Skirti paramą

Parašykite komentarą

Būti laimingu - tavo pašaukimas