Atraskite 90/10 taisyklę ir pamiršite stresą

Jūs nieko neprarasite, tik laimėsite, jeigu pabandysite taikyti savo gyvenime taisyklę „90/10“. Patikėkite, rezultatai jus nustebins.

Tik maža dalis įvykių mūsų gyvenime priklauso nuo atsitiktinumų, visais kitais atvejais mes patys nusprendžiame, kaip praeis diena. Taip tvirtina rašytojas Stephen Covey, pavadinęs tai principu „90/10“. Kaip veikia tas principas, jis paaiškino paprastu pavyzdžiu.

Ką reiškia taisyklė „90/10“?

10 proc. mūsų gyvenimo įvykių mes niekaip negalime kontroliuoti. Negalime įtakoti įvairių prietaisų gedimų, paveikti lėktuvo reisų vėlavimo ar reguliuoti šviesoforo šviesų. Tačiau mes galime kontroliuoti savo reakciją į tuos įvykius.

Kiti 90 proc. įvykių – tai mūsų reakcijos rezultatas. Pasekmė to, kaip mes elgiamės nekontroliuojamos ir stresinės situacijos metu.

Įsivaizduokite tokią situaciją:

Jūs pusryčiaujate su savo šeima. Jūsų duktė netyčia išverčia puodelį su kava tiesiai ant jūsų marškinių. Jūs užsiplieskiate, pašokate ir apšaukiate ją, išvadindamas ją nerangia. Priekaištaujate savo žmonai, kad ji pastatė puodelį per arti stalo krašto. Jūs bėgate į miegamąjį persirengti, o grįžę pamatote verkiančią dukrą, kuri nebaigė savo pusryčių ir nesusirinko daiktų į mokyklą.

Dėl to ji pavėluoja į mokinių autobusą. Žmona skuba į darbą , ir jums tenka vežti dukrą į mokyklą savo mašina. Jūs vėluojate, todėl labai skubate, pažeisdami kelių eismo taisykles. Jus sustabdo policija ir išrašo baudą. Atvykstate į darbą stipriai pavėlavęs ir pastebite, kad pamiršote namuose svarbius dokumentus. Jūsų diena prasidėjo siaubingai ir tęsiasi tokiu pat būdu. Jūs laukiate nesulaukiate darbo pabaigos. Pagaliau, grįžęs namo matote, kad žmona ir duktė blogai nusiteikusios. Jūsų santykiuose atsirado įtampa.

Kodėl diena buvo bloga?

A. Todėl kad duktė netyčia išpylė kavą?

B. Todėl kad duktė pavėlavo į autobusą ir teko ją vežti pačiam?

C. Todėl kad kelyje buvo kamštis ir pavėlavote į darbą?

D. Todėl kad jūs neteisingai sureagavote į situaciją?

Teisingas atsakymas – D. Savo reakcija jūs sugadinote visą dieną sau ir savo šeimai. Jūs nieko negalėjote padaryti dėl išpiltos kavos, bet jūs galėjote sukontroliuoti savo reakciją.

O juk viskas galėjo būti kitaip

Kava išpilta ant jūs kelnių. Duktė ruošiasi pravirkti. Jūs švelniai sakote: „Nieko baisaus, tik pasistenk kitą kartą būti atidesnė“. Jūs einate į miegamąjį, persimaunate kelnes, pasiimate viską, ko reikia darbui.

Sugrįžtate į virtuvę ir suspėjate pamatyti pro langą, kaip jūsų duktė moja jums ranka, sėsdama į autobusą. Atsisveikinę su žmona, išeinate iš namų. Atvykstate į darbą 5 minutėmis anksčiau, energingai pasisveikinate su bendradarbiais ir gerai nusiteikęs sėdate prie stalo.

Du skirtingi scenarijai. Abu prasidėjo vienodai, bet pasibaigė skirtingai. Ir viskas priklausė nuo jūsų reakcijos į gyvenimo įvykį. Žinoma, galima toliau kaltinti kitus dėl savo bėdų ir skųstis, kad gyvenimas nesiklosto gerai, bet ar tai padeda mums gyventi?

Mokykitės teisingai reaguoti, tada nesugadinsite sau nei dienos, nei gyvenimo.

Jeigu kažkas lenkia jus trasoje, leiskite jam aplenkti, nepulkite lenktyniauti. Koks skirtumas, kad atvyksite į darbą keliomis sekundėmis vėliau? Prisiminkite taisyklę „90/10“ ir nesijaudinkite dėl to.

Lėktuvas vėluoja, tai sutrikdo visą jūsų dienotvarkę. Nepykite ant oro uosto darbuotojų, jie dėl to nekalti. Panaudokite šį laiką skaitymui. Susipažinkite su kitais keleiviais ir maloniai pasikalbėkite.

Pabandykite taikyti savo kasdienybėje taisyklę „90/10“ ir netrukus pastebėsite, kad gyvenimas pasikeitė į gera.

— — —

Šaltinis: https://www.baass.com/blog/de-stress-your-life-the-90/10-principle-of-stephen-covey

Please wait...
Dalis tekstų Elijuje skirta tik Contribee prenumeratoriams. Užsiprenumeravę paremsite puslapį, prisidėsite prie jo gyvavimo ir augimo. Su Jūsų pagalba bus dar daugiau gero, įdomaus, reikalingo ir naudingo turinio. Ačiū Jums!
Apie prenumeratą.

Skirti paramą

Parašykite komentarą

Būti laimingu - tavo pašaukimas