1. Visada renkitės pagal savo kultūros lygį.
Kadaise didžiavausi tuo, kad perku nebrangius kostiumus ir kitą aprangą. Nemačiau prasmės mokėti tūkstančių dolerių, jeigu daiktą galima nusipirkti ir už šimtinę. O kas sužinos? Bet metams bėgant supratau, kad nesu teisus. Dabar perku labai geros kokybės batus, ir jie atrodo amžini, o štai pigūs greitai susidėvėdavo ir atrodydavo taip, kiek už juos ir sumokėdavau. Drabužiai daug pasako apie mus dar iki tol, kol mes praveriame burną.
2. Sąmoningai kenkite savo reputacijai.
Skleiskite skrupulingai parinktas informacijos kruopelytes, išsakykite apgalvotas provokacines nuomones, kad pasižiūrėtumėte, kokia bus reakcija. Pasakę ką nors netikėta, jūs galėsite gauti demaskuojantį atgarsį. Aš pasakydavau piktinančią pastabą susirinkime tik tam, kad pamatyčiau, ar kiti dalyviai pritars, ar pasipriešins. Tai geras būdas įvertinti tuos, su kuriais sėdi prie vieno stalo.
3. Tapkite savo paties finansiniu konsultantu.
Daugelis samdo finansų konsultantus, bet aš ne kartą mačiau, kaip konsultantai nuvedė žmones iki kracho. Rinkdamiesi patarėją, pasikliaukite savo išvadomis, kurias pasidarėte skaitydami gerbiamų verslo leidinių puslapius. Juos skaitydami, jūs imate jausti, kas vyksta rinkoje, taip pat kurie konsultantai yra geriausi. Remkitės nugalėtojais.
4. Duokite grąžos.
Jeigu jus spaudžia, atsakykite tuo pačiu. Jeigu jus įžeidinėja, pulkite visa įmanoma jėga ir energija. Akis už akį. Būkite nepatiklus. Aš žinau, kad šiuo atveju atrodai nelabai gerai, bet netgi geras draugas gali pasikėsinti į jūsų žmoną arba į jūsų pinigus.
5. Nesibodėkite kirpėjų.
Mane dažnai kritikuoja už tai, kaip aš susišukuoju. „The New York Times“ mano šukuoseną pavadino „sudėtingu statiniu, kurį geriau atiduoti architektūros kritikų teismui.“ Mano galva, mano šukuosena atrodo gerai, bet aš niekada netvirtinau, kad šukuosena yra stiprioji mano pusė. Mane stebina tai, kaip dažnai manęs klausia, ar nedėviu peruko. Atsakymas: kategoriškai ne. Aš nedėviu peruko.
6. Stenkitės išvengti rankos paspaudimo.
Kai kurie verslininkai tiki rankos paspaudimu. Aš tikiu nepaspaudimu. Dažnai tenka susidurti su tuo, kad žmogus, kuris aiškiai persišaldęs, ateina pas mane ir sako: „Pone Trampai, aš noriu paspausti jums ranką.“ Žinia, būtent šiuo būdu perduodami mikrobai. Kartą žmogus išėjo iš tualeto kratydamas vandenį nuo dar šlapių rankų. Jis priėjo prie mano staliuko ir pasakė: „Pone Trampai, jūs didis žmogus. Ar galiu jums paspausti ranką?“
7. Pakluskite savo instinktams.
Verslas – ne grupinis užsiėmimas. Jūs turite pasitikėti savimi. Jūs galite turėti solidžių akademinių diplomų, bet be instinktų jums sunku bus pakilti į viršų ir ten išsilaikyti. Tai viena iš tų pilkųjų zonų, kurios lieka paslaptis netgi tiems, kurie pasižymi subtiliais dalykiškais instinktais. Yra neapčiuopiamų požymių, kurie gali signalizuoti, reikia ar nereikia sudaryti tą ar kitą sandorį, užmegzti kontaktą su vienais ar kitais žmonėmis.
8. Išsaugokite optimizmą, bet būkite pasiruošę nesėkmėms.
Būna pakilimų ir kryčių, bet jūs galite pergyventi juos, jeigu būsite jiems pasirengęs. Mokėjimas tikėtis problemos išgelbėjo mane nuo neprotingo energijos eikvojimo ir išgelbės jus nuo nemalonių siurprizų. Pakilimai ir kryčiai neišvengiami. Aš labai atsargus žmogus, bet tai nereiškia, kad pesimistas. Vadinkite tai „pozityviu mąstymu atsižvelgiant į realybę.“
9. Atkreipkite dėmesį į detales.
Jeigu jūs nežinote visų aspektų to, ką darote, jūs pasmerkiate save nemaloniems siurprizams. Kadaise aš skaičiau apie gerbiamą neurochirurgą, fanatiškai apsėstą operacijos smulkmenų ir organizacijos. Jis ruošėsi būsimai operacijai bėgdamas rytais krosą. Jis mintyse įsivaizduodavo visas detales, prisimindavo viską, ką žinojo, visus sunkumus ir komplikacijas, su kuriais gali susidurti. Bet kad atkreiptum dėmesį į detales, nebūtina būti neurochirurgu.
10. Sudarykite vedybų sutartis.
Jeigu nebūčiau sudaręs vedybų sutarties, šią knygą rašytų žmogus, kuris daug ką prarado. Kad atvyktų Ivonos advokatai į teismą, prireikė autobuso, bet, laimei, aš turėjau vedybų sutartį. Draugas, kuris ruošėsi vesti penktą kartą, pasakė man: „Aš taip įsimylėjęs, kad man nereikia vedybų sutarties.“ Po metų jo santuoka žlugo, ir jam teko pereiti pragarą. Jis buvo panašus į išgąsdintą šunelį. Man pritrūko vyriškumo ištarti žodžius, kurie sukosi ant liežuvio galo: tu nevykėlis!
Šaltinis: www.svdevelopment.com
Jus gali sudominti:
Apie prenumeratą.
Geras, ačiū.