Laimingas knygų pardavėjas: tai turi būti pašaukimas, o ne darbas

Šioje istorijoje yra du veikiantieji asmenys. Du vyrai, mylintys knygas ir skaitymą. Suradę savo pašaukimą ir laimingi. O kai jų gyvenimo keliai susikerta, atsitinka nuostabumai.

James Brendan Patterson

Pirmasis, James Brendan Patterson‘as yra amerikiečių rašytojas ir filantropas, pardavęs daugiau nei 300 mln. knygų, tarp kurių Alex Cross, Michael Bennett, Women’s Murder Club, Maximum Ride, Daniel X, NYPD Red, Witch and Wizard ir kitos. Jis yra autorius, pirmasis pardavęs 1 milijoną elektroninių knygų. 2016 metais žurnalo Forbes daugiausiai uždirbančių autorių sąraše užėmė pirmąją vietą, trečius metus iš eilės. Tais metais jis uždirbo 95 mln. JAV dolerių. Pakartosiu – 95 milijonus dolerių per 12 mėnesių – už knygas! Palyginimui, antroje vietoje atsidūręs Jeff Kinney uždirbo “tik” 19,5 mln., o mums visiems žinoma Hario Poterio autorė JK Rowling užėmė trečią vietą su 19 mln.

National Book Foundation 2015 m. apdovanojo Patterson’ą Literatūros premija už “aistringą dalyvavimą kampanijose, siekiant, kad knygos ir skaitymas taptų nacionaliniu prioritetu”. Komisija apibūdino laureatą kaip “dosnų kolegijų, universitetų, nepriklausomų knygynų, mokyklų bibliotekų, studentų ir moksleivių rėmėją, paaukojusį milijonus dolerių tam, kad paskatintų bet kokio amžiaus amerikiečius skaityti daugiau knygų”.

Teigdamas, kad “knygų pardavėjai gelbsti gyvenimus”, rašytojas įsteigė kasmetinę James Patterson’o šventinę knygynų premijų programą (James Patterson’s Holiday Bookstore Bonus Program). Tam jis paskiria 25.000 JAV dolerių, kuriuos išdalina penkiems šimtams privačių knygynų po visą šalį. Kiekvienas knygynas gauna po 500 dolerių – ar tai būtų knygyno savininkas, ar pardavėjas, rašytojas, leidėjas, vadybininkas ar tiesiog pats knygynas. Svarbu, kad knygynas būtų gyvas, kad su užsidegimu pardavinėtų knygas, gal būt organizuodamas teminius vakarus, renginius, parodas, susitikimus ir panašiai. Ir štai prieiname prie antrojo veikiančiojo asmens.

Pernai gruodį iš 2540 kandidatų Patterson’as pats asmeniškai premijavimui atrinko 500 knygynų, vienas kurių – Centuries & Sleuths Bookstore mažame (14 tūkst. gyventojų) Forest Park miestelyje Ilinojaus valstijoje. Knygyno savininkas – August “Augie” Aleksy, pardavinėjantis knygas jau nuo 1990 m., į Forest Park’ą atsikėlęs 2000-aisiais. Jis sako, kad 500 dolerių yra puiku, bet taip pat svarbu yra ir pripažinimas. “Šiandien būti nepriklausomu knygų pardavėju tikrai yra iššūkis, – sakė Aleksy. – Jei ketini tai daryti, tai turi būti pašaukimas, o ne darbas. Tu turi tai labai mylėti. Netgi dideli knygynai bankrutuoja ir užsidaro, nes ne visada darbuotojai myli tai, ką daro. Kasininkai yra kasininkai, jie ne visada yra skaitytojai.”

Centuries & Sleuths knygynas

Į parduotuvę įėjo moteris, ėmė žvalgytis. August’as priėjo prie jos, mielai paaiškindamas, kur kokios knygos, kaip pagal temas jos išdėstytos lentynose. Moteris paklausė, ar jis turįs kažkokią konkrečią knygą. Tos knygos čia nebuvo, bet savininkas sakė galįs ją užsakyti. “Nieko tokio, aš nusipirksiu ją internete” – atsakė moteris. “Negaliu meluoti. Kai klientas pasako, jog nusipirks internete, tai skaudina” – sako August’as, išėjus klientei.

tai turi būti pašaukimas, o ne darbas

Ankstesnėje vietoje turėjęs knygyną, August’as turėjo rimtą konkurentą – netoliese buvo didelis knygynas, todėl jis gali kalbėti iš praktikos: “Norėdamas išsilaikyti konkurencinėje kovoje, privalai būti labai kūrybingas, šalia to, kad turi mylėti knygas ir skaitymą. Kuo aš stengiuosi išsiskirti ir patraukti žmones, – tai įvairi veikla, kurią organizuoju mūsų knygyne, išnaudodamas jo interjerą”, ir jis mosteli ranka į knygyno vidurį, kuriame įkurta jauki skaitymo zona su patogiomis kėdėmis. “Galbūt man reiktų patalpinti daugiau lentynų, tačiau aš noriu palikti vietos renginiams ir susitikimams, kad žmonės galėtų kalbėtis, diskutuoti. Aš mąstau apie savo knygyną, kaip apie bendruomenės centrą”.

Centuries & Sleuths knygynas

Per pastaruosius 30 metų Centuries & Sleuths Bookstore rengė susitikimus su autoriais, statė pjeses, vyko teminiai ir diskusijų vakarai, naujų knygų pristatymai, Knygų klubo susirinkimai, darė daug kitų įvairių renginių. “Aš be galo vertinu tai, ką jūs darote” – sako Patterson’as, įteikdamas premiją.

Aleksy’jus yra laimingas, kiekvieną rytą atrakindamas savo knygyno duris. Jeigu prieisite ir pažvelgsite pro langą, pamatysite jį meiliai tvarkantį inventorių, stovintį ant kėdės ir dedantį knygą į viršutinę lentyną. Pakalbinus, jis papasakos apie kiekvieną knygą, surengs istorinę ekskursiją ir padovanos šypseną.

Apžvelgęs savo jaukų knygyną, ištaria: “Mano didžiulė svajonė išsipildė ir už tai aš esu amžinai dėkingas”.

Nuotraukoje viršuje: August “Augie” Aleksy savo knygyne (forestparkreview.com nuotrauka)
Šaltiniai: Wikipedia, bookweb.org, forestparkreview.com, apnews.com, centuriesandsleuths.com, theguardian.com

Please wait...
Dalis tekstų Elijuje skirta tik Contribee prenumeratoriams. Užsiprenumeravę paremsite puslapį, prisidėsite prie jo gyvavimo ir augimo. Su Jūsų pagalba bus dar daugiau gero, įdomaus, reikalingo ir naudingo turinio. Ačiū Jums!
Apie prenumeratą.

Skirti paramą

Parašykite komentarą

Būti laimingu - tavo pašaukimas