Futbolo milijonierius: kodėl turėčiau norėti 10 Ferrari, jeigu galiu padėti žmonėms?

Sadio Mane yra profesionalus futbolo žaidėjas, gimęs Senegale. Būdamas 16-os, jis pabėgo iš namų, vydamasis savo svajonę – žaisti futbolą. Draugas paskolino pinigų, kad galėtų autobusu nuvykti į sostinę Dakarą. Ten ėmė mokytis ir treniruotis Senegalo futbolo akademijoje, kur greitai paaiškėjo, kad jo apsisprendimas bet kokia kaina siekti futbolo žaidėjo karjeros yra teisingas. Matydami jo talentą ir ryžtą, jo greitą tobulėjimą, treneriai ėmė leisti jam treniruotis kartu su žinomomis šalies komandomis. Neužilgo ir Sadio tėvai atlyžo ir pripažino, kad sūnus turėtų siekti aukštumų futbolo aikštėje.

Po trejų metų, būdamas 19-os, jis pradėjo profesionalią karjerą, keliaudamas iš klubo į klubą, kildamas iš vienos lygos į kitą. Tapo Senegalo nacionalinės rinktinės žaidėju ir komandos kapitonu. Šiuo metu jis žaidžia Anglijos Premier lygoje, yra Liverpulio komandos puolėjas, tapo geriausiu sezono žaidėju ir šiandien yra vienas geriausių futbolininkų pasaulyje, futbolo mega žvaigždė. Kai kurie specialistai jam skiria ketvirtąją vietą, po Virgil van Dijk, Cristiano Ronaldo ir Lionel Messi.

Man nereikia prabangių automobilių, prabangių namų, kelionių ar net lėktuvų dėl to, kad pasirodyčiau prieš kitus. Man labiau patinka, kad mano žmonės gauna nors dalelę iš to, ką man davė gyvenimas

Skirtingi šaltiniai skirtingai nurodo Sadio uždarbį ir jo turtą, kuris svyruoja nuo 10 iki 20 mln JAV dolerių. Bet esmė ne milijonų skaičiuje, o tame, kaip jis juos leidžia. Sadio Mane yra kuklus ir dosnus žmogus, puikiai prisimenantis iš kur jis atėjo į tokias aukštumas, kur gimė ir ką paliko. Sadio dosniai remia savo gimtąjį miestelį ir jo gyventojus. Prieš Čempionų lygos finalą 2018 m. jis nupirko 300 marškinėlių iš savo klubo treniruočių bazės ir nusiuntė juos į savo gimtinę, kur visi gyventojai yra jo fanai ir nepraleidžia nė vienų rungtynių. Atrodytų, didelis čia daiktas – marškinėliai, tačiau Sadio sako: “Jie mane myli, jie laukia kiekvienų rungtynių ir aš noriu, kad jie patirtų džiaugsmą ir galėtų stebėti rungtynes, vilkėdami mano klubo marškinėlius”. Jis pagalvojo apie tai, jam rūpi.

Sadio Mane savo gimtinėje lanko jo finansuojamą statomą mokyklą.

“Kodėl aš turėčiau norėti dešimties Ferrari, ar 20 laikrodžių su deimantais, ar dviejų lėktuvų? Kam man to reikia, ką gero tie daiktai padarys man ar pasauliui? Aš badaudavau, aš sunkiai dirbdavau laukuose, aš basas mokiausi žaisti futbolą, aš neturėjau išsilavinimo ir daugelio kitų dalykų, bet dabar, su viskuo, ką turiu, ačiū futbolui, aš galiu padėti savo gimtinės žmonėms” – kalba Sadio, linkęs labiau aukoti labdarai, negu gyventi švaistūniškai. “Aš pastačiau mokyklas, stadioną, o ypatingai skurdiems siunčiame maistą, rūbus ir avalynę. Papildomai, aš aukoju po 70 Eurų per mėnesį kiekvienam žmogui labai vargingame Senegalo regione. Man nereikia prabangių automobilių, prabangių namų, kelionių ar net lėktuvų dėl to, kad pasirodyčiau prieš kitus. Man labiau patinka, kad mano žmonės gauna nors dalelę iš to, ką man davė gyvenimas. Aš labai vertinu tai, ką turiu.”

Kur ir kiek bebūtum nuėjęs ir pasiekęs – niekada nepamiršk savo šaknų

Pasaulio spauda žavisi ir plačiai nušviečia Sadio dosnumą. Jis dar finansavo ligoninės ir mečetės statybą, o vaikams nuolatos siunčia sporto rinkinius, aprangą. Vietiniai gyventojai liaupsina savo žemietį čempioną, o socialinių tinklų vartotojai žeria komplimentus: “Malonu matyti, ką sportininkai daro už aikštės ribų, kad jie labiau galvoja apie kitus, o ne susikoncentravę į save”. Kitas rašo: “Būdamas nuolankus, atsimena savo šaknis”, “Juk prisipirkęs daiktų, tu ir numirsi su jais, bet tu gali lengvai pakeisti daugybės žmonių gyvenimus”, “Absoliučiai myliu šitą žmogų!”, “Svarbu ne tai, kiek jis aukoja, bet kad jis daro tai laisva valia, iš meilės savo žmonėms”, “Reikia kuo daugiau tokių žmonių, kaip Sadio!”

Yra nemažai sportininkų, aukojančių ar remiančių, tačiau Sadio Mane yra išskirtinis su savo vidinėmis vertybėmis, nuostatomis ir darbais. Kur ir kiek bebūtum nuėjęs ir pasiekęs – niekada nepamiršk savo šaknų, – mokina mus kilnusis ne tik sporto, bet ir gyvenimo čempionas.

Nuotraukoje viršuje: Sadio Mane

Please wait...
Dalis tekstų Elijuje skirta tik Contribee prenumeratoriams. Užsiprenumeravę paremsite puslapį, prisidėsite prie jo gyvavimo ir augimo. Su Jūsų pagalba bus dar daugiau gero, įdomaus, reikalingo ir naudingo turinio. Ačiū Jums!
Apie prenumeratą.

Skirti paramą

Parašykite komentarą

Būti laimingu - tavo pašaukimas