10 sėkmingos lyderystės taisyklių pagal Sharma

Robin Sharma (g. 1965) – indų kilmės saviugdos knygų autorius ir inovatyvių lyderiavimo metodų treneris iš Kanados. Jo darbai leidžiami daugiau kaip 60-tyje šalių kone 75-iomis kalbomis. Tarptautinis populiarumas daro Robin Sharma vienu skaitomiausių autorių pasaulyje.

Kadaise sėkminga teisininko karjera galėjęs pasigirti kanadietis, metė savo darbą dėl svajonės užsiimti tuo, ką iš tiesų mėgsta. Nedaug kas žino, kad pirmuosius į šlovės šviesą jį ištraukusius darbus, jų tarpe ir „Vienuolis, kuris pardavė Ferrarį“ (1997 m.), Robin Sharma išleido pats, savo jėgomis. Redaktoriumi paskyręs savo mamą ir atspausdinęs kelis tūkstančius kopijų, knygas laikė tiesiog savo virtuvėje. Laimei, netikėtai knygyne atrastas sėkmingo leidėjo, Robin Sharma perleido žymiąją vienuolio istoriją, atnešusią neapsakomai sėkmingus rezultatus – buvo parduota 6 milijonai jos kopijų.

Šiandien, parašęs 15 tarptautinių bestselerių, Robin Sharma vadovauja savo įmonei bei skurstančių vaikų rėmimo fondui, keliauja po pasaulį vesdamas seminarus, paskaitas, konsultuodamas tokias globalaus masto įmones, kaip Microsoft, General Electric, IBM, NASA, General Motors, FedEx ir Jeilio universitetas.

Robin Sharma suformulavo ir savo klientams siūlo dešimt svarbiausių ir naudingiausių vadybos taisyklių.


1. Vadovavimas – tai naujų lyderių formavimas

Atvirai kalbant, jei jums vadovaujant neatsiranda nauji lyderiai – Jūs ne vadovas, Jūs tik atliekate pareigas. Nepriklausomai nuo to, ar tai tiesiogiai jums pavesta, privalote padėti darbuotojams susidoroti su jiems iki tol neįveikiamomis užduotimis. Jūsų tikslas – įkvėpti žmones atskleisti anksčiau neišryškintus, įgimtus jų gabumus ir savybes, paskatinti veikti taip, kad tai būtų geriausias jų gyvenimo darbas. Tai ir yra tikrasis vadovo veiklos turinys.

2. Be ryžto niekas nevyksta

Pradėkite nuo mažų dalykų, svajodami nesismulkinkite ir imkitės šiandien pat. Be jūsų ryžtingų veiksmų nieko neįvyks. Liūdna, tačiau taip yra: prokrastinacija tėra sprendimo priėmimo apsauginis mechanizmas kurio griebiasi atsakomybės bijantys žmonės. Kalbama apie tai, kad jei žmonės išties laikytųsi savo įsitikinimų ir pasiektų užsibrėžtus tikslus, turėtume ultrasėkmingą visuomenę. Didieji pasiekimai negalimi be atsakomybės. Kaip tik šitai daugumą iš mūsų ir atbaido.

3. Jūs veiksmai atskleidžia įsitikinimus

Tai, kaip jūs veikiate, aplinkiniams daug pasako apie jūsų pažiūras. Jei iš jūsų kiaurą dieną girdisi skundai, aplinkiniai nuspręs, jog esate bejėgis ir apatiškas. Jei pristatysite darbą, kuriame gausu klaidų ir banalybių, bus nuspręsta, kad jus tenkina tik vidutiniai rezultatai. Elkitės su jus supančiais žmonėmis nepakenčiamai ir gausite progą patikėti, jog esate egoistas ir neprilygstate aplink jus esančioms puikioms asmenybėms. Tačiau yra ir viena gera žinia: jei jūs aistringai įtikėjote savo lyderystės savybėmis (neskiriate sau aukos vaidmens), tuomet jūsų elgesys automatiškai keisis.

4. Neįgyvendintos idėjos bevertės

Verčiau rinkčiausi paprasto sumanymo įgyvendinimą su savo komandos nariais, užuot vargęs su genialia, tačiau neįgyvendinama idėja. Geriausi neformalūs lyderiai tvirtina: „mažiau kalbėk – daugiau veik“. Mažiau pasitarimų – daugiau rezultatų. Mažiau analizės ir daugiau atkaklaus darbo, puikiai įgyvendintų projektų.

5. Kuo daugiau mokotės – tuo daugiau pasiekiate

Norėdami padvigubinti pajamas, patrigubinkite savo žinių lygį. Ši idėja labiau nei kitos pasitvirtino mano profesinėje karjeroje, taip pat ir kitų – milijardierių, sėkmingų vadovų, kurie pas mane mokėsi. Prašau atsiminti, kad genialumą mažiau išryškina įgimti gabumai. Labiau lemia mokymas, pasiruošimas, praktika, aplinkos ir greta esančių žmonių stebėjimas. Investicijos į konferencijas, virtualius kursus, seminarus, mokomąsias audioknygas ir koučingą labiausiai atsiperka.

6. Pinigai ateis, kai pasirūpinsite tarpusavio santykiais

Vadovavimas grindžiamas tarpusavio santykiais. Protingiausi, apsukriausi ir efektyviausi lyderiai seniai suprato, kad sėkmės formulė yra: tarpusavio santykiai komandoje + kokybiškas klientų aptarnavimas + aplinkos, kuriai save pristatote, tobulinimas. Išmokite meistriškai išklausyti žmones. Būkite kitiems įkvėpimo šaltiniu. Tęsėkite pažadus. Darykite žmonėms gerą. Tapkite puikiausiu iš visų, kuriuos pažįstate. Patikėkite manimi: nustebsite, kokios galimybės jums atsivers.

7. Pagarba – ne duotybė. Ją reikia pelnyti

Vardas, pareigos ar biuro dydis neužtikrins jums žmonių pagarbos, tikrai ne. Šią dovaną reikia pelnyti. Pats greičiausias būdas – rodyti pagarbą kitiems. Apie ką kitą nėra prasmės kalbėti.

8. Nepainiokite proceso su progresu

Taip, mes gyvename aplinkoje, kurioje vyksta katastrofiškai daug šalutinių veiksnių. The Financial Times teigia, jog mes 100 000 000 minučių per dieną aukojame tam, kad pažaistume Angry Birds išmaniajame įtaise. Dauguma verslininkų geriausią laiką aukoja tam, kad vėl ir vėl būtų užimti. Tačiau netituluoti lyderiai elgiasi visai kitaip. Aš mokau savo klientus ištisos elgesio taktikų sistemos, padidinančios jų produktyvumą 20 kartų. Visa, ko reikia, tai: pradėti dieną 5 valandą ryte, pasiekti 5 tikslus per dieną ir užbaigti tai iki paliekant biurą. Tokiu būdu jūs pasieksite per 12 mėnesių 1850 ‚,mažų pergalių“. Savo pirmąsias 90 minučių darbo laiko išnaudokite svarbiausiems projektams ir tam, kad išmoktumėte tarti „ne“.

9. Aukos didelių darbų nenuveiks

Tuo metu, kai lyderiai demonstruoja išskirtinius rezultatus, aukos nuolat atsiprašinėja. Auką atskirsite iš toli: jie visus ir viską kaltina, nuolat skundžiasi ir nusiteikę negatyviai bei ciniškai. Užuot panaudoję kūrybinę energiją kurti puikius dalykus, jie ją sunaudoja atsiribojimui. Galiausiai ima manyti, jog tokios energijos iš viso neturi. Jūs – ne auka. Šiandiena ir visos kitos rytojaus dienos dovanoja jums daugybę galimybių. Jūs galite savo energiją nukreipti tobulėjimui – ir tai ypač puiku! Kuo labiau savo energiją valdote – tuo jūs stipresnis.

10. Gyvenimas trumpas. Nešvaistykite laiko veltui.

Mano tėvas – nuostabus žmogus. Jis dažnai sako: – „Robinai, kai gimei – tu verkei, nors visas pasaulis tuo metu džiaugėsi. Sūnau, gyvenk taip, kad tau mirus pasaulis verktų, o tu džiaugtumeisi“. Aš visam laikui įsiminiau šį taiklų pamokymą. Juo vadovaujuosi visuomet, ką bedaryčiau. Tikrai lyderystei svetimas ovacijų, šlovės troškimas, ji nieko bendro neturi su puikavimusi savimi. Vadovauti – reiškia fenomenaliai prisidėti gerinant pasaulį, kurti ilgalaikes permainas. Vadovauti – reiškia būti žmonėms reikalingu. Reiškia būti naudingu.

Nuotraukoje viršuje: Robin Sharma

Please wait...
Dalis tekstų Elijuje skirta tik Contribee prenumeratoriams. Užsiprenumeravę paremsite puslapį, prisidėsite prie jo gyvavimo ir augimo. Su Jūsų pagalba bus dar daugiau gero, įdomaus, reikalingo ir naudingo turinio. Ačiū Jums!
Apie prenumeratą.

Skirti paramą

Parašykite komentarą

Būti laimingu - tavo pašaukimas