Prancūzas Lietuvoje: kiekvienam svarbu save realizuoti

„Į Lietuvą atvykau per Europos savanorystės programą. Savanoriavau Vilniaus Caritas dienos centre. Iki tol visiškai nenutuokiau, kokias galimybes man gali atverti buvimas ES piliečiu, tačiau dabar aiškiai suvokiu, kiek daug galiu padaryti vien dėl to, kad galėjau laisvai atvykti, gyventi ir realizuoti savo idėjas kitoje šalyje“, – sako prancūzas Cedric Raffier, jau 12-us metus gyvenantis ir dirbantis Lietuvoje. Čia jis įkūrė nevyriausybinę organizaciją „Vilnius social club“, siekiančią mažinti socialinę atskirtį ir stiprinti žmonių tarpusavio ryšius teikdama socialinę – ugdomąją pagalbą vaikams ir jaunuoliams.

C.Raffier įkurta organizacija šiuo metu vykdo dvi programas. Futbolo programa siekiama sudaryti sąlygas 6–18 metų vaikams ir jaunuoliams sportuoti nemokamai, minėtą sporto šaką panaudojant kaip socialinio darbo priemonę, padedančią augti, mokytis ir stiprėti. Antroji – darbo su jaunimu gatvėje programa. Įgyvendinant ją, socialiniai darbuotojai reguliariai lankosi jaunų žmonių susibūrimo vietose Naujininkų mikrorajone Vilniuje ir jų aplinkoje teikia įvairią socialinę bei ugdomąją pagalbą.

„Iš tikrųjų, man visiškai nebuvo svarbu, į kurią ES šalį vyksiu. Apie Lietuvą beveik nieko nežinojau, bet turėjau tikslą išbandyti save dirbdamas su vaikais, todėl kitos aplinkybės nebuvo tokios svarbios. Jaučiausi ramiai, nes buvau užtikrintas, kad programa suteiks man galimybę ieškoti savęs ir visapusiškai save realizuoti, – pasakoja C. Raffier. Baigęs savanorystės programą, C. Raffier nusprendė ir toliau tęsti veiklą Lietuvoje. „Buvo įvairių pasirinkimo galimybių: arba grįžti į Prancūziją, arba likti, arba vykti dar kažkur. Aš pasirinkau likti“, – sako C. Raffier.

Išdrįsk ieškoti asmeninio pašaukimo

Aš galvoju, kad gyvenime kiekvienam svarbu surasti mėgstamą veiklą ir šitaip save realizuoti, kodėl to nepabandžius pasinaudojant galimybėmis, kurias turime būdami ES piliečiai? Gali atrodyti, kad pasiryžti sunku, bet tam iš tikrųjų yra visos sąlygos. Nereikia prisirišti prie vietos ar kitų detalių, jeigu gali būti naudingas kitiems, jei myli tai, ką darai – dalinkis tuo“, – sako prancūzas.

Šaltinis

elijas.lt komentaras

Keletas raktinių frazių šio vyro kalboje: “ieškoti savęs”, “visapusiškai realizuoti save”, “jei gali būti naudingas kitiems – dalinkis tuo” rodo, jog jis supranta apie pašaukimą, ką reiškia realizuoti save ir ką reiškia būti naudingu kitiems. Tai esminiai dalykai gyvenime ir tai Elijo plėtojama tema. Mes pabandysime susisiekti su juo ir pasikalbėti.

Please wait...
Dalis tekstų Elijuje skirta tik Contribee prenumeratoriams. Užsiprenumeravę paremsite puslapį, prisidėsite prie jo gyvavimo ir augimo. Su Jūsų pagalba bus dar daugiau gero, įdomaus, reikalingo ir naudingo turinio. Ačiū Jums!
Apie prenumeratą.

Skirti paramą

Parašykite komentarą

Būti laimingu - tavo pašaukimas