Indija – penkta laimingiausia pasaulio šalis

Naujausioje apklausoje 82 proc. apklaustų suaugusių miestiečių teigė, kad yra laimingi.

“Ipsos”* apklausa, atlikta 30-yje rinkų tarp 20 504 suaugusiųjų, rodo, kad laimės barometras yra neapčiuopiami dalykai. Be kitų dalykų, pagrindiniai laimės rodikliai laikomi: psichinė ir fizinė gerovė, draugystė (su sutuoktiniu ar partneriu), prasmingas gyvenimas, pripažinimas ir sėkmė.

Pasaulio piliečių laimę daugiau ar mažiau lemia panašūs veiksniai – fizinė ir psichinė gerovė, santykiai su bendražygiais, prasmingas gyvenimas ir vaikai.

Mažiausiai laimės tiek indams, gyvenantiems mieste, tiek pasaulio piliečiams, teikia laikas, praleidžiamas socialinėje žiniasklaidoje, persikėlimas į kitą šalį ir nauji politiniai lyderiai.

Indai – miestiečiai, kaip mažiausiai laimės suteikiančias savybes taip pat paminėjo ekonomikos būklę ir tai, kiek jie turi laisvo laiko.

Amitas Adarkaras (Amit Adarkar), “Ipsos India” generalinis direktorius, komentuodamas tyrimo rezultatus, sakė: “Pandemija paskatino atkreipti dėmesį į tai, kas yra tikrieji laimės šaltiniai, ir įdomu tai, kad sveikata ir gerovė, draugystė, prasmingas gyvenimas, o ne tik pragyvenimas, pripažinimas – tai atributai, skatinantys indų – miestiečių laimę. Pastebėtina, kad persikėlimas į kitą šalį, kitaip nei anksčiau, kai tai buvo siekiamybė, yra laikomas laimę mažinančiu veiksniu. Po pandemijos žmonės dirba ilgiau, tačiau laisvalaikio lūkesčiai dėl laimės išblėso. Žmonės vis dar išgyvena pandemijos padarinius, todėl jų lūkesčiai yra atvirai realistiški, jie nespaudžia savęs ir nėra agresyviai ambicingi, nors giliai širdyje sėkmės pripažinimas vis dar laikomas didele laimės priežastimi.”

Kaip Indijai sekasi laimės srityje?

Pasaulinės “Ipsos” apklausos duomenimis, Indija patenka į laimingiausių penketuką 30-yje tirtų šalių, užimdama penktą vietą. Net 82 proc. apklaustų suaugusių miestiečių teigia esantys laimingi. Laimingiausios šalys buvo Nyderlandai (86 %), Australija (85 %), Kinija (83 %), Didžioji Britanija (83 %), Indija (82 %), Saudo Arabija (81 %), Prancūzija (81 %), Kanada (80 %), Švedija (78 %) ir Jungtinės Amerikos Valstijos (76 %). Tik dviejose šalyse mažiau nei kas antras suaugęs žmogus teigia, kad yra laimingas: Argentina (48 %) ir Turkija (42 %).

“Indai matė siaubingus laikus per blogąsias pandemijos bangas ir išmoko gyventi su virusu. O suaugusieji miestuose daugiausia dėmesio skiria sveikatai, gerovei, santykiams, tikslui, kad pasiektų laimę”, – apibendrina Adarkaras.

Šaltinis: businessworld.in


* “Ipsos Group S.A.” (“Institut de Publique Sondage d’Opinion Secteur”) – tarptautinė rinkos tyrimų ir konsultacijų įmonė, kurios pagrindinė būstinė yra Paryžiuje, Prancūzijoje. Įmonę 1975 m. įkūrė Didjė Truchot, o nuo 1999 m. liepos 1 d. jos akcijomis viešai prekiaujama Paryžiaus vertybinių popierių biržoje.

Nuo 1990 m. grupė įsteigė arba įsigijo daug įmonių. 2011 m. spalį “Ipsos” įsigijo “Synovate” ir taip sukūrė “Ipsos” organizaciją, kuri yra trečia pagal dydį pasaulyje tyrimų agentūra. 2014 m. duomenimis, “Ipsos” biurai veikia 88 šalyse, juose dirba 16 530 darbuotojų.

Please wait...
Dalis tekstų Elijuje skirta tik Contribee prenumeratoriams. Užsiprenumeravę paremsite puslapį, prisidėsite prie jo gyvavimo ir augimo. Su Jūsų pagalba bus dar daugiau gero, įdomaus, reikalingo ir naudingo turinio. Ačiū Jums!
Apie prenumeratą.

Skirti paramą

Parašykite komentarą

Būti laimingu - tavo pašaukimas