Filantropas Robertas Smithas apmokės studijų paskolas savo laidos studentams

Milijardierius investuotojas Robertas Smithas (Robert Fredrick Smith) sekmadienį pribloškė beveik 400 studentų, įteikdamas jiems geriausią dovaną. JAV Atlantos miesto Morehouse koledžo absolventams jis pažadėjo apmokėti jų studijų paskolas. Suma siekia apie 40 mln. USD. Koledžo prezidentas Davidas A.Thomas šį R. Smitho gestą pavadino „išlaisvinimo dovana“.

Video: 15min.lt

CBS reportažas:

 

Paklausykite visą R. Smitho motyvuojančią kalbą:

 

R. Smithas baigė Kolumbijos verslo mokyklą 1994 m. ir planavo tęsti rinkodaros karjerą, bet likimas lėmė jam susitikti su John Utendahl, dabartiniu Amerikos banko viceprezidentu, kuris tuo metu buvo Smitho mokyklos pranešėjas. Utendahl susitiko su Smithu po baigimo ceremonijos ir jiems pietaujant, sugebėjo įtikinti naująjį absolventą išbandyti save investicinės bankininkystės sferoje.

„Yra kažkokia kibirkštis, savitvarda, ramybė, pagaliau – išmintis, kurių jūs negalite nei kitus išmokyti, nei patys išmokti. Štai ką aš pajaučiau, kai susitikau su Robertu, dar jam būnant visai jaunuoliu.“ – yra pasakęs Utendahl.

Utendahlis tapo Smitho mentoriumi ir padėjo jam gauti pirmąjį savo rimtą darbą investicinio banko ir finansinių paslaugų kompanijoje Goldman Sachs. Šis darbas, kartu su Utendahl mentoryste, padėjo Smitui pradėti savo sėkmingą finansinę karjerą. 2000 metais jis įsteigė savo kompaniją Vista Equity Partners. 2019 m. duomenimis, Vista turi daugiau kaip 46 mlrd. JAV dolerių kapitalo, valdo daugiau kaip 50 programinės įrangos kompanijų ir turi 60 000 darbuotojų visame pasaulyje. Tai ketvirta pagal dydį įmonių programinės įrangos kompanija po Microsoft, Oracle ir SAP. 2017 m. Forbes pavadino Smithą vienu iš 100 didžiausių šiandien gyvenančių verslo protų.

Roberto Smitho turtas vertinamas 5 milijardais JAV dolerių ir jis yra vienas didžiausių ir dosniausių filantropų. Jo 20 milijonų JAV dolerių dovana Afrikos Amerikos Istorijos ir Kultūros Muziejui buvo antra didžiausia kada nors individualaus filantropo dovanota suma, po Oprah Winfrey, kuri padovanojo muziejui 21 mln. dolerių. 2016 m. jis paaukojo 50 milijonų JAV dolerių asmeninių lėšų savo buvusiai Alma Mater – Kornelio universiteto inžinerijos mokyklai. Už daugybę kitų filantropinių veiklų ponas Smithas yra gavęs daug įvertinimų ir apdovanojimų, jam suteikti garbės vardai, jis renkamas į įvairių kompanijų ir organizacijų tarybas.

56-erių metų milijardierius yra pirmasis Afrikos amerikietis, kuris prisijungė prie Giving Pledge, kampanijos, kurią įkūrė Billas ir Melinda Gates’ai ir Warrenas Buffettas, kad paskatintų turtingus žmones skirti daugumą savo turto filantropijai. Jis taip pat yra Fund II Foundation prezidentas. R. Smithas ragina ir kitus verslininkus dosniai aukoti ir padėti ateities kartoms siekti mokslo, žinių ir tapti sėkmingais gyvenime.

Robertas Smithas yra tikras aukščiausios sėkmės pakopos – MOJO, pavyzdys. Savo protu ir rankomis užsidirbęs milijardus, šiandien jis yra palaiminimas savo tautiečiams, tautai, savo šaliai. Tai yra tikroji sėkmė – kai tu ne tik pasiekei ir turi, bet gali dosniai ir tikslingai aukoti ir dovanoti.

Šaltiniai: forbes.com, npr.org, foxbusiness.com, cbsnews.com, vistaequitypartners.com.

Please wait...
Dalis tekstų Elijuje skirta tik Contribee prenumeratoriams. Užsiprenumeravę paremsite puslapį, prisidėsite prie jo gyvavimo ir augimo. Su Jūsų pagalba bus dar daugiau gero, įdomaus, reikalingo ir naudingo turinio. Ačiū Jums!
Apie prenumeratą.

Skirti paramą

Parašykite komentarą

Būti laimingu - tavo pašaukimas