⭐ Bear Grylls apie nesėkmes, baimes, ugnį ir tikėjimą

Bear Grylls (Edward Michael Grylls) – buvęs Didžiosios Britanijos Specialiųjų pajėgų karininkas, būdamas 23 metų amžiaus įkopęs į Everestą, pripučiama valtimi perplaukęs Atlanto vandenyną, juodojo karatė diržo savininkas, bestselerių autorius ir televizijos žvaigždė, mums pažįstama iš laidų Man vs. Wild bei Running Wild with Bear Grylls ir matoma dar tunte National Geographic, Discovery, NBC, Netflix, Amazon bei kitų kanalų projektų, keliautojas, išgyvenimo ekspertas ir instruktorius, spykeris ir motyvatorius, – dalinasi savo sėkmės ir pergalių receptais, kurie gali pasirodyti esą kur kas paprastesni, nei galėjome tikėtis iš tokio žmogaus, bet tuo pačiu – nepaprastai galingi, gebantys pakeisti mūsų gyvenimus. Grylls gyvenimo moto yra paprastas: drąsa, gerumas ir NN – niekada nepasiduokite!

Tai tik dar kartą įrodo, kad visi žmonės yra iš to pačio molio ir visi gali pasiekti savo pergales. Gal vieniems daugiau duota sveikatos, jėgos ir ištvermės, tačiau esmė ne juose. Pasiekimų, rezultatų ir pergalių esmė – požiūryje, nuostatose, įsitikinimuose, mąstyme pirmiausia, o jau po to eina disciplina, savikontrolė, treniruotės ir kitos būtinos priemonės. Ne visiems būtina ir ne visiems lemta užkopti į Everestą, bet kiekvienas gali nugalėti savąjį everestą. Lygindami save su kitais arba išpuikstame ir kaltiname, jei manome esą geresni, arba graužiamės ir krentam į depresiją, jei manome (ar matome) esą blogesni. Tik savęs-vakarykščio lyginimas su savimi-šiandieniniu ar savimi-ateitiniu mums parodo realią mūsų padėtį, nusako mūsų pažangą, judėjimo trajektoriją ir greitį. Turėtume sunerimti ir susimąstyti, jei pamatome, jog stovime vietoje, arba dar blogiau – žengiame atgal.

Siekiant tikslo, nėra aplinkkelio, leidžiančio apeiti nesėkmes.

Bear Grylls kalba apie keturis F: failure, fear, fire and faith – nesėkmė, baimė, ugnis ir tikėjimas. Tai yra jo išgyventi ir kasdien patiriami gyvenimo faktoriai, atvedę į aukščiausią pasaulio viršūnę ir toliau vedantys (ar lydintys) vingiuotais gyvenimo keliais. Apie juos jis kalbėjo ir Pasaulinėje lyderystės konferencijoje Lietuvoje lapkričio mėnesį, tiesa, ne gyvai, o medijų pagalba iš Šveicarijos. Šie faktoriai neabejotinai gali kiekvienam iš mūsų padėti mūsų kelionėse ir mūsų kovose.

Nesėkmės

“Labai norėjau pasidalinti su jumis savo tiesomis, kurios išryškėjo mano gyvenimo kelionėje. Tai buvo reikšmingos akimirkos, variusios mane į priekį ir formavusios mane. Galbūt kai kas jus ir nustebins. Mane ne kartą buvo apnikusios dvejonės, kai abejojau savimi, bet žvelgdamas į šaltą veidrodį aiškiai regiu keturis mane formavusius dalykus. Manau, tas ketvertukas mane lydėjo per daugelį audrų, lenkė mane lyg metalą. Tikiuosi, kad pabaigoje suprasite, kodėl. Pirmasis iš tų keturių būtų – nesėkmės.“ – kalba B. Grylls.

„Mes mėgstame užglaistyti nesėkmes. Tačiau tiesa ta, kad mano nesėkmių daugiau nei sėkmių. Daugiau nepavykusių ekspedicijų, žlugusių projektų, net buvau prie mirties. Naktimis vis sugrįžta ir aplanko tos akimirkos, kai mirtis alsavo į nugarą. Tačiau nesėkmės padėjo per laiką man išsiugdyti sugebėjimą greitai atsitiesti ir atgauti jėgas, jos išugdė manyje atsparumą. Žvelgdamas atgal, suprantu jų galią. Matote, siekiant tikslo, nėra aplinkkelio, leidžiančio apeiti nesėkmes. Tiesa yra ta, kad gyvenimas mus išbandys fiziškai, emociškai ir protiškai – absoliučiai visus, nepriklausomai nuo to, kas mes esame. Priimk nesėkmes kaip būtinybę, susigyvenk su jomis ir jos sutvirtins tavo stuburą. Kiekviena nesėkmė, kad ir kaip bebūtų sunku ją nuryti tuo momentu, yra dar vienas laiptelis link tavo svajonės. Tik nesustok ir ženk toliau.“

Baimės

“Gyvenimas ne visada apdovanoja tik talentingiausius. Gyvenimui tikrai nerūpi egzamino rezultatai ar gera išvaizda. Gyvenimas apdovanoja ryžtingus – tuos, kurie gali žengti link savo tikslų, nepaisydami savo baimių.“ Antras Bear Grylls įvardintas dalykas yra baimė. Bear tiki, kad gyvenimas apdovanoja tuos, kurie baimei žiūri į akis, o ne bėga nuo jos. B.Grylls drąsina mus pasitelkti baimę kaip varomąją jėgą, leidžiančią judėti į priekį. Mūsų nesėkmės ir baimės turėtų virsti jėga.

Keliautojas pasakoja istoriją, kai būdamas 21-erių, šoko iš lėktuvo su parašiutu, kuris neišsiskleidė…

... ... ...

Atsiprašome. Šis turinys pilnai prieinamas tik prenumeratoriams.
Norėdami skaityti toliau, įrašykite Contribee platformoje gautą slaptažodį.

Daug tekstų Elijuje skirta tik Contribee prenumeratoriams. Užsiprenumeravę paremsite puslapį, prisidėsite prie jo gyvavimo ir augimo. Su Jūsų pagalba bus dar daugiau gero, įdomaus, reikalingo ir naudingo turinio. Ačiū Jums!
Apie prenumeratą.

Skirti paramą

Please wait...
Dalis tekstų Elijuje skirta tik Contribee prenumeratoriams. Užsiprenumeravę paremsite puslapį, prisidėsite prie jo gyvavimo ir augimo. Su Jūsų pagalba bus dar daugiau gero, įdomaus, reikalingo ir naudingo turinio. Ačiū Jums!
Apie prenumeratą.

Skirti paramą

Parašykite komentarą

Būti laimingu - tavo pašaukimas