Autorius Lee Iacocca (1924-2019) – “Mustango tėvas”, JAV automobilių pramonės legenda, siejamas su legendinio Ford Mustang sukūrimu ir automobilių gamintojos Chrysler išgelbėjimu nuo bankroto. “Jis suvaidino istorinį vaidmenį Chrysler valdyme per krizę ir šios firmos konkurencingumo stiprinime. L. Iaococca prisidėjo prie mūsų dabartinės mąstysenos, kuri remiasi sunkiu darbu, atsidavimu ir ištverme. Jo palikimas yra atsparumas ir nepajudinamas tikėjimas kompanijos bei jos darbuotojų ateitimi”, – sako kompanijos vadovybė.
L. Iacocca savo karjerą pradėjo 1946 metais įmonėje Ford Motor Company ir pirmiausia buvo inžinierius. Vėliau jis dirbo prie pardavimų. Būtent L. Iacoccos talentas rinkodaros srityje padėjo jam realizuoti savo potencialą. Pirmoji L. Iacoccos pardavimų kampanija 1950 metų viduryje buvo tokia sėkminga, kad ji pritraukė įmonės vadovų dėmesį ir jis atvyko į Ford būstinę Mičigane. L. Iacocca per savo karjerą atliko daugybę didelių pardavimų. Kalbame apie Ford Mustang, kurį jis sukūrė 1957 metais. Vėliau L. Iacocca perėjo į klestinčią bendrovę Chrysler Corporation.
1979 metais JAV vyriausybė išgelbėjo Chrysler nuo galimo bankroto. Minėta pagalba sudarė 1,5 mlrd. JAV dolerių ir buvo suteikta paskolomis. L. Iacocca pradėjo skausmingą pertvarkymo procesą. Garsios jo sukurtos Chrysler reklamos linija skelbė: “Jeigu rasi geresnį automobilį, pirk jį”.
Dėl šių priežasčių L. Iacocca tapo legenda ir sulaukė demokratų ir darbo sąjungų paramos, tačiau 1980 metų pabaigoje Chrysler patyrė nuosmukį ir tūkstančiai darbuotojų buvo atleisti, kad pavyktų išgelbėti kompaniją.
Pasak L. Iacoccos, Didžioji depresija 1930 metais turėjo didelį poveikį jo šeimos perspektyvoms. Jie buvo imigrantai iš Italijos ir prarado viską. “Didžioji depresija padarė mane materialistu”, – akcentavo jis. Kai Chrysler ištiko bėda, jis sutiko su 1 JAV dolerio atlyginimu, bet kai kompanija atsigavo, L. Iacoccos darbo užmokestis siekė 20 mln. dolerių per metus.
9 lyderiavimo principai
Niekada nebuvau Vyriausiuoju kariuomenės vadu, bet generaliniu direktoriumi buvau. Taigi apie lyderiavimą ten aukštai kai ką išmanau. Ir sugalvojau devynis principus. Ne dešimt, nes nenoriu, kad žmonės manytų, jog laikau save naujuoju Moze. Vadinu juos “Devyniais lyderiavimo principais”. Jie nėra nei įmantrūs, nei sudėtingi. Tai aiškios, akivaizdžios savybės, kurias reikėtų turėti kiekvienam tikram lyderiui.
1. Smalsumas
Lyderis turi būti SMALSUS. Jis turi klausytis, ką kalba žmonės, esantys už jį supančių ir jam pataikaujančių artimųjų rato. Jis turi daug ir godžiai skaityti, nes pasaulis yra didelis ir sudėtingas. Jei lyderis niekada nepalieka savo komforto zonos tam, kad išgirstų kitokias idėjas, jis apsamanoja. Jei jis niekada nepasitikrina, neišbando savo įsitikinimų, tai iš kur jam žinoti, ar yra teisus?
Nesugebėjimas klausytis yra arogancijos atmaina. Tai reiškia, kad manote, jog jau viską žinote, arba kad jums tai tiesiog nerūpi.
2. Kūrybingumas
Lyderis turi būti KŪRYBINGAS, išsiskiriantis iš kitų, besistengiantis kažką padaryti kitaip. Kalbu apie nestandartinį mąstymą. Lyderiavimas – tai permainų valdymas, ir nesvarbu, kam vadovaujate – kompanijai ar valstybei. Padėtis keičiasi ir reikia būti kūrybiškam, reikia prisitaikyti.
Apie prenumeratą.
Jus gali sudominti:
Apie prenumeratą.