Delta Air Lines išmokės savo darbuotojams premijų už 1,6 mlrd. JAV dolerių

Jungtinių Valstijų oro bendrovė Delta Air Lines 2019-us laiko labai gerais metais: uždirbo 4,8 mlrd. JAV dolerių pelno, t.y. 21% daugiau, negu 2018 m. Pajamos paaugo 6 procentais iki 47 mlrd. JAV dolerių. Pernai metų ketvirtas ketvirtis sumušė visus rekordus, paneigdamas tiek Wall Street, tiek ir kitų profesionalių ekonomistų ir verslo apžvalgininkų prognozes. Tik paskelbus metų finansinius rezultatus, kitą rytą Delta akcijos pakilo 4%. “Įeidami į 2020-uosius mes matome, kad keliavimo poreikis išlieka didžiulis, o mes savo srityje esame pirmaujantys, todėl galima drąsiai prognozuoti, kad turėsime dar vienus sėkmingus metus su gerais rezultatais,” – kalba Delta Air Lines CEO Ed Bastian.

Šią gerą naujieną apie kompanijos puikius finansinius rezultatus palydi sekanti gera žinia tūkstančiams kompanijos darbuotojų – akcininkai nusprendė skirti 1,6 mlrd JAV dolerių “pelno paskirstymo premijoms”, kurios bus išdalintos 90.000 kompanijos darbuotojų. Tai rekordinė premijų suma Delta istorijoje. Kiekvienas darbuotojas gaus čekį, kurio suma lygi 16,6% jų metinio uždarbio, t.y. maždaug dviejų mėnesių dydžio atlyginimui. Ir tai yra 23 procentais daugiau, negu jie gavo pernai. Ir tai taip pat yra jau šešti metai iš eilės, kai Delta darbuotojams išmokama daugiau nei 1 mlrd JAV dolerių premijinių.

Delta būtų niekas be mūsų 90 tūkst. darbuotojų. Jie nusipelno visos garbės, – pabrėžia Delta vadovas Ed Bastian, – Delta yra labiausiai apdovanota oro bendrovė dėl savo darbuotojų. Jie yra laimingi. Ir mes esame įsitikinę, kad jie tai žino.”

Delta Air Lines vadovas Ed Bastian

Premijas gaus visi kompanijos darbuotojai, nepriklausomai nuo to, ar jie dirba pilną ar nepilną darbo dieną, priklauso profsąjungai ar ne. Ir tai bus papildomas paskatinimas šalia kitų bendrovės jau teikiamų finansinių lengvatų. Vieninteliai, kas negaus “pelno paskirstymo premijų”, yra kompanijos direktoriai, vadovai ir vyriausi vadybininkai. Tiesa, pastarieji bus finansiškai paskatinti pagal kitą sistemą, už pasiektus rezultatus.

“Išmokos Delta darbuotojams yra gero verslo praktika, – teigia ekonomistas, sociologas, profesiorius Joseph Blasi, Rutgerso universitete (New Jersey valstija) dėstantis vadybą, darbo santykius, darbuotojų atrankos ir kompanijų pelno paskirstymo dalykus. – Tyrimai rodo, kad grynojo pelno pasidalijimai, drauge su palaikančia įmonės vidine kultūra, skatinančia darbuotojus teikti pasiūlymus ir dalyvauti, sprendžiant kompanijos problemas, gali sumažinti darbuotojų kaitą, pagerinti įmonės veiklą ir asmeninę darbuotojų motyvaciją.”

Delta nėra vienintelė kompanija, kuri dalinasi pelnu su savo darbuotojais. Tai gana įprasta praktika oro bendrovių kompanijose bei automobilių pramonėje. Pavyzdžiui, nuo 2015 metų bendrovės General Motors, Ford ir Fiat Chrysler išmokėjo beveik 5 mlrd. JAV dolerių savo darbuotojams, kartu paėmus.

Šaltiniai: cnn.com, news.delta.com

Please wait...
Dalis tekstų Elijuje skirta tik Contribee prenumeratoriams. Užsiprenumeravę paremsite puslapį, prisidėsite prie jo gyvavimo ir augimo. Su Jūsų pagalba bus dar daugiau gero, įdomaus, reikalingo ir naudingo turinio. Ačiū Jums!
Apie prenumeratą.

Skirti paramą

Parašykite komentarą

Būti laimingu - tavo pašaukimas