Lietuviškas pasas – tarp dešimties stipriausių pasaulyje

Naujausiais (2020 metų sausio 7 d.) Henley Passport Index duomenimis, lietuviškas pasas užima garbingą dešimtąją vietą stipriausių pasaulio pasų reitinge. Reitingavimas sudaromas pagal tai, kiek šalių be vizos gali aplankyti piliečiai su savo šalies pasu. Iš viso reitinguota beveik 200 pasaulio šalių ir paskirtos 107 vietos – kai kurios kelios šalys užima tą pačią vietą su vienodu galimu aplankyti valstybių skaičiumi.

Pirmąją vietą trečius metus iš eilės išlaiko Japonija, kurios piliečiai be vizų gali aplankyti 191 valstybę. Antroje vietoje atsidūrė Singapūras, kurios piliečiai gali laisvai be vizos vykti į 190 šalių. Trečią vietą dalinasi Vokietija ir Pietų Korėja su 189 šalimis. Jungtinės Amerikos Valstijos ir Jungtinė Karalystė toliau krenta indekse ir šiemet drauge su Belgija, Graikija ir Norvegija atsidūrė 8-je vietoje. Šių šalių piliečiai be vizų gali aplankyti 184 valstybes. Ir štai dešimtoje vietoje randame Lietuvą, kartu su Vengrija ir Slovakija. Mes be vizų laisvai galime vykti į 181 šalį.

Visas dešimtukas:

1. Japonija (191)
2. Singapūras (190)
3. Vokietija, Pietų Korėja (189)
4. Suomija, Italija (188)
5. Danija, Liuksemburgas, Ispanija (187)
6. Prancūzija, Švedija (186)
7. Austrija, Airija, Olandija, Portugalija, Šveicarija (185)
8. Belgija, Graikija, Norvegija, Jungtinė Karalystė, JAV (184)
9. Australija, Kanada, Čekija, Malta, Naujoji Zelandija (183)
10. Lietuva, Vengrija, Slovakija (181)

Už mūsų liko kaimynės Lenkija, Latvija, Estija ir dar beveik 170 šalių. Šimtas septyniasdešimt šalių! Su lietuvišku pasu be vizos mes galime aplankyti daugiau šalių už jas visas. Tai geras pagrindas sveikam pasididžiavimui tokiu stipriu ir įtakingu mūsų tapatybės dokumentu.

Paskutinėje, 107-oje vietoje atsidūrė Afganistanas, kurio piliečiai su savo pasu be vizos gali įvažiuoti į 26 valstybes. Irako piliečiai gali aplankyti 28, Sirijos – 29 šalis.

Visą originalų sąrašą galima rasti čia.
Straipsnis

Please wait...
Dalis tekstų Elijuje skirta tik Contribee prenumeratoriams. Užsiprenumeravę paremsite puslapį, prisidėsite prie jo gyvavimo ir augimo. Su Jūsų pagalba bus dar daugiau gero, įdomaus, reikalingo ir naudingo turinio. Ačiū Jums!
Apie prenumeratą.

Skirti paramą

Parašykite komentarą

Būti laimingu - tavo pašaukimas